1 kwietnia 2007

W Lublinie bez niespodzianki

Nie było niespodzianki w meczu nr 2 ćwierćfinału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. Aktualny Mistrz Polski SPR Safo ICom Lublin pokonał na własnym parkiecie MKS PR Finepharm Jelenia Góra 42:29 i awansował do półfinału.

Lublinianki grając szybko i efektownie prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. Jeleniogórzanki zagrały słabo w obronie, a w ich składzie zabrakło najbardziej doświadczonych Małgorzaty Jędrzejczak i Marty Oreszczuk.

Już w 3 minucie SPR prowadził 3:0, a w 9 min. 8:2. W kolejnych minutach podopieczne trenera Zdzisława Wąsa wykorzystując słabszą skuteczność gospodyń (m.in. niecelny rzut karny Doroty Malczewskiej) zdołały odrobić nieco strat i po golu Moniki Odrowskiej przegrywały tylko 8:12. Końcówka tej odsłony należała do gospodyń i pierwsze 30 min. zakończyło się zwycięstwem SPR 22:13. W tym momencie losy awansu wydały się rozstrzygnięte.

W II połowie przewaga przewaga gospodyń chwilami sięgała nawet 15 goli. (35:20 w 45 min). Choć podopieczne Ryszarda Czyża nie forsowały tempa nie zezwoliły rywalkom na jakiekolwiek złudzenia. Co prawda po błędach w obronie SPR Finepharm zmniejszył różnicę do dziewięciu bramek (27:36), ale to było wszystko na co je było stać w sobotę.  Końcówka spotkania znów zdecydowanie należała do lublinianek, które w półfinale podobnie jak przed rokiem czeka rywalizacja z AZS AWFiS Gdańsk.