5 kwietnia 2007

Udany początek turnieju w Malborku

Reprezentacja Polski juniorów młodszych w środę wygrała z Francją 37:25 (16:8) oraz z Estonią 39:31 (21:16) w pierwszym dniu międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Malborku. W kolejnych dwóch dniach imprezy podopieczni Wojciecha Nowińskiego zagrają – w czwartek z Estonią i – w piątek z Francją.

Początkowo w turnieju tym uczestniczyć miała również ekipa Egiptu, ale drużyna z Afryki wycofała się jednak z udziału w imprezie. W związku z tym w każdym z trzech turniejowych dni jedna z ekip gra dwa mecze z rzędu.

"Wysokie zwycięstwo z Francją było nawet dla nas zaskoczeniem, to bardzo groźny rywal. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze, wysoko wygraliśmy pierwszą połowę, później prowadziliśmy już 17 bramkami i to Francuzów zdeprymowało. Po meczu nie kryli " – powiedział trener Nowiński.

Polacy zagrali bardzo dobrze w defensywie. Agresywna obrona, daleko od pola bramkowego, z przechodzeniem do pilnowania każdy swego, deprymowała rywali. „Rywale zagrali poniżej oczekiwań. W swojej kategorii wiekowej mają kilka cennych zwycięstw nad renomowanymi przeciwnikami” – dodał szkoleniowiec.

Na wniosek Nowińskiego opiekunowie zagranicznych ekip przystali na to, że do protokołu zawodów można wpisywać po 16 nazwisk, a nie jak to jest w przepisach po 14. 

"W drugim meczu dały już się nam we znaki objawy zmęczenia, zwłaszcza, że zespół Estonii gra bardzo szybką i techniczną piłkę. Przerwa między obu naszymi meczami wynosiła ok. godzinę. Estończycy indywidualnie są dobrze wyszkoleni. Potrafią grać akcje jeden na jeden. Choć brakowało nam tej szybkości, wygraliśmy prezentując niekiedy bardzo efektowne akcje " – ocenił Nowiński.

Szkoleniowiec przyznał, że element zaskoczenia w najbliższych spotkaniach z Francja i Estonią  nie będzie już atutem.

Turniej w Malborku jest jednym z etapów tworzenia kadry juniorów młodszych na przyszłoroczne eliminacje Mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej.

Polska – Francja 37:25 (16:8)
POLSKA: Trojański, Fornal – Giela 9, Świątek 7, Łyżwa 3, Pacześny 3, Kłoda 3, Klinger 3, Krężel 2,  Tyc 2, Pilitowski 2, Romanowski 1, Kowalik 1, Gałka 1, Alaburda, Nogowski.

Polska – Estonia 39:31 (21:16)
POLSKA: Trojański, Fornal – Łyżwa 7, Świątek 5, Giela 5, Kłoda 4, Pacześny 4, Pilitowski 3,  Romanowski 3, Klinger 3, Nogowski 2, Tyc 2, Gałka 1, Kowalik, Krężel, Alaburda 0.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest