6 kwietnia 2007

Polska wygrała turniej w Malborku

Cztery zwycięstwa zanotowała reprezentacja Polski juniorów młodszych w zakończonym w Malborku międzypaństwowym turnieju. Dzięki temu podopieczni Wojciecha Nowińskiego zdecydowanie wygrali imprezę. W ostatnim spotkaniu pokonali rówieśników z Francji 33:32.

Był to najlepszy pod względem poziomu i emocji mecz turnieju. Francuzi, pomni wysokiej porażki z pierwszego dnia zawodów, grali bardzo skoncentrowani. Ten zespół Trójkolorowych ma za sobą już blisko 30 rozegranych spotkań.

Polakom dopiero tuż przed przerwą udało się wywalczyć 3-bramkową przewagę. Po zmianie stron rywale zaczęli odrabiać straty. W 50 minucie to Francuzi prowadzili różnicą trzech trafień. „Nasz pościg doprowadził do remisu. Na 10 sek przed końcem Adam Świątek zdobył zwycięskiego gola” – powiedział trener Nowiński.

Przeciwnicy wykonywali jeszcze po czasie rzut wolny bezpośredni. Udaną interwencją popisał się bramkarz Tymon Trojański.

Pod koniec maja wybrańcy Nowińskiego zbiorą się na obozie w Kętrzynie. Na zgrupowaniu zmierzą się w 2-3 meczach z Litwą. W czerwcu czeka ich silnie obsadzony turniej w Chorwacji, gdzie wystąpią także ekipy Norwegii i Słowenii.

Polska – Francja 33:32 (18:15)

POLSKA: Trojański, Fornal – Świątek 9, Giela 7, Pilitowski 4, Romanowski 3, Tomasz Klinger 5, Nogowski, Kręzel 1, Tyc, Wojciechowski, Łyżwa, Pacześny 1,   Kowalik , Alaburda, Kłoda 3.

Francja – Estonia 34:28