8 kwietnia 2007

Polska-Francja 20:26

Reprezentacja Polski przegrała z reprezentacją Francji w meczu finałowym Turnieju Paris Bercy 20:26 (15:16). O końcowym wyniku zadecydowała słaba skuteczność gry biało-czerwonych, którzy w drugiej połowie meczu przez 17 minut nie potrafili zdobyć bramki.

Polacy rozpoczęli spotkanie bardzo podobnie jak w dniu wczorajszym, tzn. grali słabo w obronie (strefą 5-1) i byli nieskuteczni w ataku. Francuzi szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali grę, co zmusiło trenera Bogdana Wentę do poproszenia o przerwę już w 6. minucie meczu. W grze naszego zespołu zmieniło się tylko tyle, że zaczęliśmy zdobywać bramki, ale gra w obronie pozostawiała nadal wiele do życzenia. Francuzi grali w tym okresie spotkania bardzo dobrze, zawodnicy byli pewni swoich umiejętności do tego stopnia, że któryś z kolei kontratak zakończyli efektowną "wrzutką". Pierwszy kwadrans meczu kończył się wynikiem 5:11 dla drużyny trójkolorowych. Jednakże od tego momentu świetnie w polskiej bramce zaczął spisywać się Maciej Stęczniewski, dzięki czemu do końca pierwszej połowy Polacy odrobili straty bramkowe do zespołu francuskiego i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 15:16 dla Francji.

W drugiej połowie mecz był wyrównany tylko przez 10 minut. Polacy 4 minuty po przerwie doprowadzili do wyniku 16:16, a bramkę na remis zdobył najlepszy strzelec drużyny podczas tego turnieju – Tomasz Tłuczyński. Po kilku udanych interwencjach Macieja Stęczniewskiego Polakom udało się w końcu wyprowadzić skuteczną kontrę, a zakończył ją celnym rzutem Patryk Kuchczyński. Prowadzenie w meczu drużyna polska straciła w 10.minucie spotkania i nie odzyskała go już do końca. Od tego momentu Polacy aż do 56.minuty gry nie potrafili strzelić bramki Francuzom. W końcowych minutach spotkania Polacy zdobyli dwie bramki z rzędu, ale na 10 sekund przez zakończeniem meczu Francuzi dorzucili jeszcze bramkę z kontry ustalając wynik na 20:26 dla swojej drużyny.

Francja – Polska 20:26 (15:16)