15 kwietnia 2007

Szczypiorniak wraca do Kalisza

Dokładnie 1 kwietnia minęła 45 rocznica założenia sekcji piłki ręcznej przy KS Calisia. Był to więc doskonały moment do tego, by reaktywować w Kaliszu jej działalność i rozpocząć na nowo popularyzację dyscypliny sportowej, która właśnie tutaj ma swoje korzenie.

– Jest niesamowita okazja, żeby przywrócić blask tej dyscyplinie na naszym gruncie. Rozmawialiśmy już z dyrektorami kaliskich szkół w sprawie szkolenia młodzieży, która będzie chciała grać w piłkę ręczną -wyjaśnił wiceprezydent Kalisza, Tadeusz Krawczykowski.

Niedawno w w Hali Widowiskowo – Sportowej „Winiary Arena" zorganizowano I Turnieju Piłki Ręcznej Oldboyów o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Wzięły w nim udział cztery drużyny: Grunwald Poznań, Ostrovia Ostrów, Krotosz Krotoszyn i Calisia-Szczypiorno Kalisz. W sumie rozegrano sześć meczów, trwających 2×15 minut. Najlepsi w turnieju okazali się piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań, którzy pokonali zespoły z Kalisza i Krotoszyna oraz zremisowali z Ostrovią Ostrów.

Organizacji Turnieju, który ma zapoczątkować promocję szczypiorniaka oraz proces formowania i przygotowywania drużyn do rozgrywek ligowych podjęli się działacze utworzonej 11 marca br. sekcji piłki ręcznej przy MKS Calisia.

– Mamy nadzieję, że reaktywowana z inicjatywy władz miejskich sekcja piłki ręcznej MKS Calisia Szczypiorno Kalisz w szybkim tempie zbuduje podwaliny pod rozwój tej dyscypliny w naszym mieście – powiedział  Tadeusz Zentel, jeden z członków zarządu reaktywowanej sekcji.

Podczas Turnieju trenerzy przyjmowali zapisy chętnych do sekcji piłki ręcznej. W nowym sezonie 2007/2008 MKS Calisia Szczypiorno-Kalisz chce zgłosić trzy zespoły do rozgrywek ligowych: jeden zespół do II ligi oraz po jednej drużynie – juniorów i młodzików do ligi wojewódzkiej.

W roku 2008 przypada jubileusz 90-lecia piłki ręcznej w Polsce, a główne rocznicowe obchody odbędą się właśnie w Kaliszu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest