17 kwietnia 2007

Słabeuszy już nie ma

Hiszpania, Rumunia, Austria to grupowi rywale reprezentacji Polski, która zagra w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Finały odbędą się w tureckim Izmirze w dniach 10-19 sierpnia. Podział na grupy odbył się we wtorek w Wiedniu podczas 5. Konferencji EHF Sekretarzy Generalnych.

„Na tym etapie rozgrywek słabeuszy już nie ma – ocenił trener Zenon Łakomy. – Losowanie równomiernie rozłożyło siły poszczególnych finalistów. Może jedynie grupa D (grają tam Francja, Niemcy, Słowenia i Serbia przyp. mas) wydaje się najtrudniejsza. Nie będzie to łatwy turniej. W rundzie wstępnej trzy mecze trzeba rozegrać bez dnia odpoczynku. O tej porze roku w Imirze panują 35 stopniowe upały”.

Z każdej puli do rundy zasadniczej awansują po dwa czołowe zespoły, które utworzą dwie grupy. Pozostałe drużyny zagrają o lokaty 9-16.

"Hiszpania jest wprawdzie niewygodnym rywalem, ale jeszcze nigdy z nią nie przegraliśmy. Rumunia to mocny zespół. Przed nami trudne zadanie” – podsumowała trener Austrii, Lolita Magelinskas na stronie internetowej federacji tego kraju. O naszej drużynie w ogóle się nie wypowiedziała.

Polski szkoleniowiec głównych faworytów do medali upatruje w gronie Danii, Rosji i Rumunii. Jego zdaniem kolejne 10 ekip, w tym Polska, prezentuje wyrównany poziom.

„Austrię pokonaliśmy w ub.r. podczas Otwartych Mistrzostw Europy w Goeteborgu. Rumunia to wicemistrz Europy. W marcu wygraliśmy z tą drużyną, ale wówczas brakowało w jej składzie kilku zawodniczek. Z Hiszpanią, która przed eliminacjami wygrała 6-punktami z Francją, nie graliśmy” – dodał Łakomy.

Przygotowania polskiej drużyny – z chwilą zakończenia losowania finałowych grup – zostały rozpoczęte. Trwają poszukiwania kontrahentów na sparingi. Plany zakładają, że w czasie obozu w Dziwnowie (10-22 lipca) białoczerwone dwukrotnie zmierzą się ze Szwecją. W kraju odbędzie się jeszcze jedno tygodniowe zgrupowanie. Być może w tym terminie Polki zagrają z Holandią.   

Dwójka finalistów ME U19 zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata 2008 U20 (21 lipca – 3 sierpnia).

Podział na grupy:

GRUPA A
1. Dania
2. Węgry
3. Turcja
4. Litwa

GRUPA B
1. Szwecja
2. Norwegia
3. Rosja
4. Holandia

GRUPA C
1. Rumunia
2. Hiszpania
3. Austria
4. Polska

GRUPA D
1. Francja
2. Niemcy
3. Słowenia
4. Serbia

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest