18 kwietnia 2007

Medal MŚ 2007 w zbiorach muzeum

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ofiarował Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pamiątki związane z Mistrzostwami Świata 2007 w Niemczech. Najcenniejszym podarunkiem jest srebrny medal. Wśród przekazanych rzeczy jest m.in. piłka z autografami polskiej drużyny oraz maskotka mistrzostw.

„W trakcie wręczania medali po meczu finałowym, w obecności prezydentów Niemiec i Rzeczypospolitej, poinformowano nas gdzie mamy stanąć i jak się zachować. W czasie ceremonii ostatecznie medali było tylko 17, choć ekipa liczyła 24 osoby. Dzięki temu później dostaliśmy je w nieco większej ilości” – powiedział Andrzej Kraśnicki prezes ZPRP.

Fot. ZPRP/ Prezes Kraśnicki wręcza medal MŚ 2007

W ostatnich dwóch latach muzeum pozyskało od ponad 120 darczyńców – osób prywatnych i instytucji – blisko 1300 pozycji inwentarzowych. Zostało to wycenione na 150  tys. zł. Cała powierzchnia placówki liczy 980 m kw., co pozwala jednorazowo udostępnić zwiedzającym ok. 3000 eksponatów. W maju br. MSiT uruchamia stronę internetową, gdzie będą wymieni wszyscy darczyńcy.
 
 „Dary są dla nas bardzo ważną częścią filozofii poszerzania zasobów muzeum. W zbiorach mamy 45 tys. eksponatów. Z tego kilkadziesiąt procent pochodzi z darów. Zbiory utrwalają pamięć o historii sportu i jego nierozerwalnych związkach z każdym cżłowiekm. Po raz pierwszy znaczną część ekspozycji została przeznaczona na sport współczesny. Wiele związków sportowych i klubów odpowiedziało na nasz apel bardzo pozytywnie” – podkreśliła dr Iwona Grys dyrektor muzeum.

Fot. ZPRP/

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest