19 kwietnia 2007

Przygotowania do świętej wojny

Na tę chwilę czekają kibice szczypiorniaka nie tylko w Płocku i Kielcach. Dwie najlepsze drużyny ostatnich kilkunastu lat w Polsce znów stoczą prawdziwą batalię w półfinale play-off mistrzostw Polski.

"Nafciarze" trenują w hali Chemika. W środę między zajęciami stawili się w Urzędzie Stanu Cywilnego na ślubie Zbigniewa Kwiatkowskiego, a zaraz potem byli już na treningu. W przeddzień meczu spotkają się na ostatnich zajęciach o godz. 17, czyli w porze rozpoczęcia spotkania. Potem zostaną skoszarowani w Cierszewie, z którego przyjadą do Płocka bezpośrednio na mecz.

Treningi wznowił Damian Wleklak, ale sam zawodnik przyznaje, że czuje się jeszcze niezbyt dobrze i raczej nie zagra w sobotę. „Nastroje w drużynie są bardzo bojowe. Wiadomo gramy o finał. Uważam, że każdy zespół ma równe szanse. Wiele czynników decyduje o powodzeniu np. dyspozycja dnia” – powiedział reprezentant Polski.

A co słychać w Vive? Aleksander Litowski zabrał swoją drużynę do ośrodka COS w Spale. Są tam wszyscy, z których trener korzystał ostatnio w Głogowie w walce o finał Pucharu Polski. Kadrę wzmocnili rozgrywający Sebastian Smołuch i Radosław Wasiak. Ten drugi, który jest jednym z symboli płocko-kieleckich pojedynków, dopiero co wznowił treningi po kontuzji łokcia. Dlatego jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Kielczanie w Spale zostaną do piątku. Stamtąd udadzą się bezpośrednio do Płocka.

Program meczów ekstraklasy mężczyzn:

play off miejsca 1-4:

sobota
MKS Zagłębie Lubin – GKS Olimpia Piekary Śl.16.00
s.s. J. M. Szynkarz; del. ZPRP – Zbigniew Uszyński
Wisła Płock S.A. – KS Vive Kielce  17.00 
s.s. Rajkiewicz – Tarczykowski J.; del. Aleksander Madejak  

o miejsca 5-8:
piątek 
MMTS Kwidzyn – SPR AMD Chrobry Głogów 17.00
s.s. Budziosz – Olesiński; del. ZPRP – Ireneusz Cieśliński 
sobota
MKS Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. – OKPR Traveland-Społem 18.00
s.s. Eichler – Kierczak; del. ZPRP – Janusz Świętoń

o miejsca 9-12:
sobota
AS-BAU Śląsk Wrocław – KS Azoty Puławy 18.00
s.s. A. L. Sołodko; del. ZPRP – Krzysztof Manyś
SPR BRW Stal Mielec – KS Techtrans-Darad Elbląg 18.00
s.s. Baum – Góralczyk; del. ZPRP – Paweł Franczak.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest