28 kwietnia 2007

Pierwsza odsłona dla SPR

SPR Lublin wygrał z Piotrcovią 29:22 pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo Polski kobiet. Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę również w Kozim Grodzie.

Pierwszego gola w rywalizacji o złoty medal zdobyła Małgorzata Majerek. Potem przed przerwą gospodynie przeważnie utrzymywały 2-3 bramkową przewagę. Lubliniankom zdarzały się kilkuminutowe przestoje bez trafienia na koncie. Po jednym z nich drużyna przyjezdna doprowadziła w 24 min. do stanu 10:10. Duża w tym zasługa Justyny Alberciak, która między słupkami zastąpiła Beatę Kowalczyk.

Dobrą partię rozgrywała jej vis-a-vis Magda Chemicz, która wielokrotnie dawała sobie radę sam na sam z zawodniczkami Piotrcovii. W I połowie reprezentantka Polski obroniła dwa rzuty karne.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Lubelska siódemka imponowała zwłaszcza dobrą obroną i i dokładnym rozegraniem piłki. Zespół SPR dalej kontrolował przebieg meczu, choć ponownie nie ustrzegł się przestoju. Na 10 min przed końcową syreną tablica wskazywała wynik 24:18. Przez cztery kolejne minuty podopieczne Ryszarda Czyża nie zdołały zdobyć bramki. Dwa trafienia piotrkowianek tylko na chwilę zniwelowały straty. W końcówce spotkania Dorota Malczewska dwukrotnie trafiała do siatki po rzutach karnych.

Wyniki sobotnich meczów:

finał:
SPR Safo ICom Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:22 (14:12) – SPR w rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) prowadzi 1:0.

o 3. miejsce:
Interferie Zagłębie Lubin – Dablex AZS AWFiS Gdańsk 28:26 (16:14) – Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:0.