5 maja 2007

SPR Mistrzem Polski

Piłkarki ręczne SPR Safo ICom Lublin zdobyły w sobotę trzeci z rzędu i 12 w historii klubu tytuł mistrzyń Polski. W trzecim meczu finałowym Piotrcovia Piotrków Tryb. przegrała z SPR 24:25 (14:12). Lublinianki wygrały rywalizację play off 3-0.

Trzecie kolejne zwycięstwo zanotowały również szczypiornistki Interferie Zagłębie Lubin. Dzięki wygranej w Gdańsku 26:21 nad Dableksem AZS AWFiS Gdańsk brązowe medale pojechały do Lubina.

Piotrkowianki po dwóch porażkach zanotowanych tydzień temu zapowiadały odrobienie strat we własnej hali. Miały ku temu podstawy, gdyż w rundzie zasadniczej podopieczne Romana Jezierskiego wygrały z zespołem z Lublina 28:24. Z tym, że wówczas Ryszarda Czyża nie było na ławce trenerskiej SPR.

Według zawodniczek Piotrcovii, kluczem do sobotniego zwycięstwa miała być bardzo dobra gra w obronie. Podobnie chyba uważała ekipa z Lublina, która w ostatnich dniach wiele uwagi poświęciła na ćwiczenia wielu wariantów defensywnych.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Iwona Niedźwiedź-Cecotka. Gospodynie po kilku wyrównanych minutach i oszałamiającym dopingu dwutysięcznej publiczności, osiągnęły znaczą przewagę, którą potwierdzały kolejnymi bramkami. W 20 min prowadziły 12:8. Zawodniczkom SPR udało się zmniejszyć przewagę i do przerwy traciły tylko dwie trafienia. Piotrcovia dobrze grała w obronie. Wyróżniała się Niedźwiedź- Cecotka, która w pierwszych 30 minutach zdobyła 5 bramek.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Piotrcovii. Ewa Dominiak zdobyła dwie bramki i miejscowe prowadziły 16:12. W 37. min piotrkowianki wygrywały już różnicą pięciu goli (19:14) i wtedy nastąpiła metamorfoza drużyny przyjezdnej.

Zespół SPR zaczął mozolnie odrabiać straty. Znakomitą partię rozgrywały Katarzyna Duran, Małgorzata Majerek i Dorota Malczewska. Piotrcovia raz za razem popełniała proste błędy. Na 15 min. przed końcem był remis 19:19.

Nie był to koniec emocji. Po rzucie karnym Kingi Polenz ponownie był remis 24:24. Na minutę przed końcem decydującą bramkę zdobyła Dorota Malczewska. Piotrkowianki nie zdołały już doprowadzić do dogrywki. Piłkarki ręczne z Lublina utonęły w tłumie rozradowanych kibiców.

trzeci mecz o mistrzostwo Polski:
MKS Piotrkovia Piotrków Tryb. – SPR Safo ICom Lublin 24:25 (14:12). Stan rywalizacji play off 3-0 dla piłkarek SPR, które zdobyły złoty medal.

trzeci mecz o brązowy medal:
Dablex AZS AWFiS Gdańsk – Interferie Zagłębie Lubin 21:26 (8:10). Stan rywalizacji 3-0 dla piłkarek Zagłębia Lubin, które zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski.

o 5. miejsce:
Zgoda Ruda Śląska – AZS Politechnika Koszalińska 30:25 (17:14). Pierwszy mecz wygrała Zgoda 20:19 zajęła piąte miejsce, a AZS szóste.

o 7. miejsce:
Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin – PR Finepharm Jelenia Góra 30:25 (14:13). Pierwszy mecz 31:31. Łącznościowiec zajął siódme miejsce, a Finepharm ósme.