8 maja 2007

Zielone światło od Pogoni

Krok ku powstaniu silnego klubu w Szczecinie – tak można odczytać inicjatywę piłkarzy ręcznych Łącznościowca Szczecin. Chcą stać się sekcją w jednym z klubów Pogoni – informuje "Głos Szczeciński".

W związku ze słabą sytuacją finansową (brak m.in. pieniędzy na wyjazdy) zdegradowani już z I do II ligi szczypiorniści Łącznościowca zapragnęli stać się sekcją w jedynym ze szczecińskich klubów. W pierwszej kolejności chcieliby, by przygarnęła ich futsalowa Pogoń’04 Szczecin; w drugiej – występująca w B-klasie Pogoń Nowa Szczecin.

– Już kiedyś rozmawialiśmy sobie z trenerem Łącznościowca Pawłem Białym, że pięknie byłoby stworzyć wielosekcyjny klub z tradycjami, na wzór dawnej Pogoni – mówi prezes Pogoni’04 Szczecin, Maciej Karczyński. – Sam marzyłem, by nasza futsalowa drużyna stała się autonomiczną sekcja w jakimś klubie. Dlatego dajemy Łącznościowcowi zielone światło: jesteśmy zainteresowani połączeniem obu naszych drużyn.

Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do intensywnych rozmów w tej sprawie, ale nie tylko z udziałem przedstawicieli Łącznościowca i Pogoni’04, czy Pogoni Nowej. Niezbędny jest w nich udział także przedstawicieli miasta i sponsorów, którzy mogliby zainteresować się klubem Pogoń w nowej postaci. Chyba, że władze miasta chcą się tylko przyglądać upadkowi Łącznościowca.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest