17 maja 2007

Pamięci „Kukusia”

W sobotę po raz trzeci rozegrany zostanie turniej memoriałowy Jerzego Klempela. Najwybitniejszy w historii polskiego szczypiorniaka zawodnik wywodził się z opolskiej wyspy Pasieka. Szybko został zauważony przez trenerów kadry, a po kilku latach gry w Gwardii przeszedł do wrocławskiego Śląska, kończąc karierę w Niemczech. Trzy lata temu, po ciężkiej chorobie, zmarł we Wrocławiu – pisze "Nowa Trybuna Opolska".

– Kukuś", bo tak go wszyscy nazywali, był nie tylko wspaniałym zawodnikiem, ale i człowiekiem – mówi prezes Gwardii i były szczypiornista Gerard Piechota. -Dlatego postanowiliśmy uczcić jego pamięć, organizując turnieje dla dzieci. Cieszy to, że co roku gra w nich coraz więcej zespołów, walcząc o mistrzostwo miasta, a młodzież dowiaduje się, że to z Opola wywodził się wspaniały zawodnik.

W tym roku na starcie staną reprezentacje chłopców z 11 opolskich szkół, a gry w hali Gwardii rozpoczną się o 8.50. Tytułu broni zespół PSP 2. O godz. 11.40 trzy najlepsze zespoły zagrają każdy z każdym o główne trofeum.

Turniej to nie tylko rywalizacja młodzieży, ale także okazja do spotkania przyjaciół Jerzego Klempela. Do Opola zjadą: reprezentacja Krakowa i Śląsk Wrocław, nie zabraknie też oczywiście oldbojów Gwardii.

O godz. 13.00 nastąpi otwarcie turnieju, a pierwsze mecze rozpoczną się o 14.00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest