22 maja 2007

Feta przed ratuszem

Wczoraj wieczorem przed lubelskim ratuszem odbyto się uroczyste zakończenie sezonu 2006/2007 piłkarek ręcznych SPR Safo ICom Lublin. Sezonu bardzo udanego, bowiem zakończonego zdobyciem przez SPR zarówno mistrzostwa Polski, jak i Pucharu Polski. Tak się złożyło, że oba te trofea lubelskie szczypiornistki wywalczyły poza Lublinem i kibice do tej pory nie mieli okazji, aby zawodniczkom pogratulować sukcesów – donosi „Kurier Lubelski” .

Wczorajsza feta była właśnie doskonałą okazją do złożenia takich gratulacji. Spotkanie zawodniczek z władzami, sponsorami i kibicami umilały występy zamojskiej Lolek Orkiestry. Były gratulacje, pamiątkowe statuetki i kwiaty. Sukcesy fetowano głośno i radośnie. Specjalnym gościem uroczystości była kobieca reprezentacja Polski w piłce ręcznej, która od wczoraj przygotowuje się w Lublinie pod okiem trenera Zenona Łakomego do najważniejszych tegorocznych występów – eliminacji mistrzostw świata.

Reprezentantki ciepło powitał prezydent Lublina Adam Wasilewski. Pierwszy mecz eliminacyjny z Serbią Polki rozegrają w Lublinie 2 czerwca br. W kadrze przygotowującej się do tego meczu jest aż siedem zawodniczek z lubelskiego SPR Safo.

Ta sam gazeta informuje, że zdobywczynie podwójnej korony: Beata Aleksandrowicz, Magdalena Chemicz, Ewa Damięcka, Monika Marzec, Izabela Puchacz są słuchaczkami Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. Kilka dni temu władze uczelni, dostrzegając znakomite osiągnięcia sportowe swoich studentek spotkały się z bohaterkami tych wydarzeń.

Rektor WSSP prof. dr hab. Witold Kłaczewski wraz z kanclerzem tej uczelni doc. Henrykiem Stefankiem wyróżnili wybitne sportsmenki nagrodami rzeczowymi oraz wręczyli przyznane im stypendium za osiągnięcia sportowe. W pełni pokryje ono koszty kształcenia w następnym roku akademickim.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest