23 maja 2007

Trener z Wybrzeża

Zdzisław Czoska, który przez długi czas prowadził gdańskie drużyny oraz Start Elbląg Jest już oficjalnie nowym trenerem szczypiornistów Travelandu Społem. Szkoleniowiec podpisał umowę na rok.

– Przygotowania do sezonu rozpoczniemy już 2 lipca, ponieważ start ligi zaplanowano na początek września – powiedział  "Dziennikowi Elbląskiemu” 61-letni szkoleniowiec. Umowę Traveland sfinalizuje dopiero 15 czerwca, bo do tego czasu trener będzie jeszcze związany z Sokołem Kościerzyna (5. miejsce w I lidze).

Nadal natomiast nie wiadomo, jacy zawodnicy zostaną w Olsztynie. Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że w przyszłym sezonie będą grać Adam Tetyk i Krzysztof Maciejewski. Tetyk doszedł z klubem do porozumienia w sprawie uposażenia i podpisał aneks do umowy, która wiąże zawodnika do czerwca 2008 roku. Natomiast Maciejewski przedłużył kontrakt o rok.

Największy dylemat ma Marcin Malewski, który po raz kolejny nie dał działaczom definitywnej odpowiedzi. Wychowanek Warmii Traveland jest kuszony przez trzy kluby ekstraklasy. Poprosiłem o czas do piątku – mówi  Malewski. – Zmiana klubu wiąże się z przeprowadzką, tymczasem tu studiuję, tu mam dziewczynę, no i tyle lat gram w Travelandzie. Z drugiej jednak strony chcę się rozwijać sportowo, dlatego muszę wybrać przyszłościową ofertę podkreśla skrzydłowy.

Pod znakiem zapytania wciąż stoi gra w Olsztynie bramkarza Adama Wolańskiego. – Dalej jestem w zawieszeniu. Co prawda mam ważny kontrakt do czerwca 2008 roku, ale chcę zostać na tych samych warunkach finansowych, jednak Traveland uparcie proponuje mi niższe zarobki – tłumaczy 38-letni Wolański.

Tymczasem dyrektor klubu Leszek Dublaszewski niespodziewanie wznowił rozmowy z Andrzejem Bystramem, któremu skończyła się umowa. Działacze przedstawili niesatysfakcjonujące mnie warunki, ale wrócili do tematu. Trwają pertraktacje mówi 27-letni skrzydłowy.

Pertraktacje muszą zakończyć się do piątku, bowiem tego dnia działacze Travelandu chcą definitywnie zamknąć sprawę składu drużyny oraz jej budżetu na nowy sezon.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest