24 maja 2007

Juniorzy Polski i Litwy w Kętrzynie

W piątek i sobotę w hali sportowej kętrzyńskiego MOSiR-u odbędzie się dwumecz reprezentacji juniorów młodszych Polski i Litwy. Nie będzie to jednak pierwszy występ biało-czerwonych w tym mieście, bowiem przed wieloma laty młodzieżowa kadra Polski zagrała tam z rówieśnikami z NRD.

W sztabie trenerskim reprezentacji jest Dariusz Tomaszewski, kiedyś zawodnik… Orła Karolewo i Granicy Kętrzyn. W styczniu 2006 r. Tomaszewski został asystentem trenera kadry juniorów młodszych, a na co dzień zajmuje się szkoleniem zawodników SMS Gdańsk. Zresztą kilku jego podopiecznych zagra przeciwko Litwie.

Zawsze chętnie przyjeżdżam do Kętrzyna, bo tutaj mieszkają moi rodzice – mówi na łamach "Gazety Olsztyńskiej" Dariusz Tomaszewski.  – A kiedy Kętrzyn wzbogacił się o nową halę sportową, wtedy podjąłem działania, by tutaj rozegrać mecze reprezentacji. Spotkania z Litwinami są elementem przygotowań do eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy juniorów. W tej chwili kończymy etap selekcji. Mamy już trzon zespołu – przyznaje Wojciech Nowiński, pierwszy trener kadry.

– Na każde zgrupowanie powołujemy jednak kilku nowych zawodników, ponieważ wciąż pojawiają się utalentowani gracze. Kadra juniorów młodszych ma już za sobą dziesięć spotkań. Na początku przegraliśmy trzy razy z Norwegami – przypomina Dariusz Tomaszewski. – Ale później było już dużo lepiej, bo pokonaliśmy Białorusinów, Francuzów i Estończyków. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest