26 maja 2007

Polska-Litwa 33:24

W drugim towarzyskim meczu juniorów młodszych Polska zwyciężyła w Kętrzynie Litwę 33:24 (18:11). Najlepszym polskim zawodnikiem wybrano Tomasza Klingera. W niedzielę, w Giżycku, odbędzie się ostatnie z trzech spotkań tych drużyn.

W sobotę trenerzy polskiej reprezentancji wybrali taktykę polegającą na zespołowej grze (3-2-1) w defensywie. Zawodnicy dość dobrze wywiązali się z powierzonego zadania, choć często ratowali się faulami. Rywale aż 9 bramek zdobyli z rzutów karnych.

W I połowie z każdą minutą powiększała się przewaga gospodarzy – w 8 min było 6:3, w 15. 10:5. Największą różnicę bramkową tablica wyświetliła w 54 min. (30:20).

"Był to dobry sprawdzian. Ponownie mogłem przetestować wszystkich moich zawodników wpisanych do protokołu. Przede wszystkim sprawdziliśmy przydatność do zespołu nowych graczy" – podsumował trener Wojciech Nowiński.

Polska-Litwa 33:24 (18:11)
POLSKA: Trojański, Maziarz – Kuriata, Łangowski, Pilitowski 3, Giela 5, Franczak, Kowalik, Klinger 7, Rosiek 4, Świątek 4, Łyżwa, Kłoda 3, Skorek 2, Rychlewski 3, Nidzgorski 2.