27 maja 2007

Polska-Litwa 32:22

W trzecim, ostatnim meczu towarzyskim reprezentacjki juniorów młodszych, rozegranym w Giżycku, Polska zwyciężyła Litwę 32:22 (21:10). W dwóch poprzednich spotkaniach również triufowali podopieczni Wojciecha Nowińsikego.

Mecz miał podobny przebieg jak potyczki obu zespołów z piątku i soboty. Litwini nie radzili sobie z agresywną obroną gospodarzy. Defensywa Polaków była daleko wysunięta od pola bramkowego. Straty piłki rywali pozwalały białóczerwionym wyprowadzać skutezne kontry. Praktycznie już do przerwy spotkanie było rozstrzygnięte. W II połowie wysoka przewaga pozwoliła na sprawdzenie wszystkich zawodników trenera Nowińskiego, którzy zostali wpisani do protokołu.

"Nie był to wymagający rywal. Dziś wyróżniłbym za postawę w defensywie, Kłodę, Klingera i Łangowskiego a także Gielę – podsumował polski szkoleniowiec. – W czerwcu miałeliśmy jechać do Chorwacji na turniej. Raczej nic z tego nie będzie i planujemy sprawdziany ze Słowacją"

Polska-Litwa 32:22 (21:10)
POLSKA: Płócienniczak, Maziarz – Kuriata, Łangowski 4, Pilitowski 3, Giela 6, Franczak, Kowalik, Kilner 3, Rosiek 4, Świątek 2, Łyżwa, Kłóda 3, Skorek 4, Rychlewski 2, Nidzgorski 1.