16 czerwca 2007

Play offy zostają

Zarząd ZPRP postanowił, że w sezonie ligowym 2007/2008 w ekstraklasach kobiet i mężczyzn będzie obowiązywał system play off. Do końca roku kalendarzowego ma zostac  opracowany szczegółowy regulamin rozgrywek. Postanowiono także zawiesic wykonywanie 2-letniej kary za stosowanie niedozwolonych środków wobec Tomasza Rosińskiego. Oznacza to, ze zawodnik Vive  Kielce może grac.

Zatwierdzony został regulamin powoływania kadr narodowych oraz  przegłosowano Kartę praw i obowiązków reprezentanta Polski. Ustalono, że od najbliższego sezonu ligowego w ekstraklasach – kobiet i mężczyzn – zawodnicy na koszulkach musza mieć stałe numery oraz nazwiska, a w I lidze stałe numery. Ma to ułatwic kibicom odbior zawodow, zwłaszcza tym, którzy mecze będą oglądali  w telewizji.

Członkowie Zarządu na spotkaniu z przedstawicielami klubów ekstraklasy i I ligi przekazali kryteria jakie winny spełniać obiekty, w których rozgrywane są mecze. Począwszy od sezonu 2011/2012 każda hala powinna mieć pojemość co najmniej 3000 widzów. Kluby, które nie spełnią tego wymogu w pierwszym sezonie obowiązywania przepisu będą mogły rozegrać we własnym obiekcie 75 procent spotkań, w następnym 50 procent itd.  Po czteroletnim okresie przejściowym, które nie spełnią warunków w sezonie 2015/2016 nie otrzymają licencji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest