20 czerwca 2007

Sprawdziany juniorek z Ukrainkami

Z Ukrainy powróciła reprezentacja Polski juniorek, która rozegrała w Browarach k/ Kijowa trzy towarzyskie spotkania z miejscową reprezentacją z tego samego rocznika. Bilans meczów to jedno zwycięstwo i dwie porażki. Ukraina to tegoroczny finalista mistrzostw Europy, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się na Słowacji.

„Pierwszy mecz zagraliśmy niemal prosto po 21-godzinnej podróży pociągiem – powiedział trener Adam Pecold. – Ukraina to mocny i wymagający rywal. W porównaniu do turnieju eliminacyjnego w Turcji +zaskczył+ szybki atak, także grę w obronie udało się nam poprawić. Spotkania prowadzili sędziowie ukraińscy”.

Polski zespół średnio zdobywał sześć goli w meczu z kontrataków. Polski szkoleniowiec narzekał, że nie mógł zabrać na Ukrainę Ewelina Ocalewicz (kontuzja) i Justynę Narożną (choroba). Z debiutantek trener Pecold chwalił rozgrywającą Martę Karwecką i kołową Dorotę Jakubowską.

Kadrowiczki w październiku czeka tygodniowa konsultacja. W listopadzie wezmą udział w Młodzieżowym Pucharze Śląska. „Na zgrupowaniu czeka nas dużo pracy. Doświadczenie pokazuje, że metoda startowa nie zawsze jest dobra” – zakończył Pecold.

Wyniki:
15.06: Ukraina-Polska 26:23 (11:10)
POLSKA: Zych, Suliborska – Karwecka, Cichoń 3, Truszczyńska, Krawczyk, Jędrzejczyk 5, Rupp, Białek 3, Polanowska, Jakubowska, Szlija, Osiak, Karwacka 12, Nowicka.

16.06: Ukraina-Polska 29:30 (14:13)
POLSKA: Zych, Suliborska – Karwecka, Cichoń 2, Truszczyńska, Krawczyk, Jędrzejczyk 6, Rupp  2, Łakomy, Polanowska 1, Jakubowska 5, Szlija 2, Osiak 4, Karwacka 6, Nowicka 2.

17.06: Ukraina-Polska 25:22 (12:8)
POLSKA: Zych, Suliborska – Karwecka 1, Cichoń, Truszczyńska 1, Krawczyk, Jędrzejczyk 5, Rupp  2, Łakomy, Polanowska, Jakubowska 2, Szlija 5, Osiak 1, Karwacka 2, Nowicka 3.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest