20 czerwca 2007

Losowanie MŚ 2007 – jedziemy do Tulonu

Rumunia, Chiny i Tunezja to rywale Polski z grupy D Mistrzostw Świata 2007 kobiet, których gospodarzem, w dniach 2-16 grudnia będzie Francja. Podziału na grupy dokonano w środę w Paryżu w obecności prezydenta IHF Dr Hassana Moustafy i André Amiela prezydenta Francuskiej Federacji.

Podział na grupy:

GRUPA A                       GRUPA B               GRUPA C   
Francja                     Rosja                 Norwegia
Chorwacja                 Brazylia              Austria
Argentyna                 Macedonia          Angola
Kazachstan               Australia             Dominikana

GRUPA D                        GRUPA E              GRUPA F
Rumunia                  Węgry                Niemcy
POLSKA                    Hiszpania           Korea Płd.
Chiny                       Japonia              Ukraina
Tunezja                    Kongo                Paragwaj   

Fot. ZPRP/Piotr Hayder

Rozgrywki w sześciu czterozespołowych grupach odbędą się 2-4 grudnia w Pau (grupa A), Saint- Brieuc (B), Lyonie (C), Tulonie (D), Nimes (E) i  Nantes (F).

Dwanaście zespołów sklasyfikowanych na 3. i 4. miejscach w grupach pierwszej fazy rozegra turniej o Puchar Prezydenta IHF od 6 do 9 grudnia w Beauvais i Plaisir.

Po dwie czołowe drużyny z każdej grupy awansują do turnieju głównego, który odbędzie się od 6 do 11 grudnia w Metzu (z grup A, B i C) i Dijon (z grup D, E, F) – dwie pule po sześć drużyn.

Faza finałowa (o miejsca 5-8, 9-12, ćwierćfinały, półfinały i finał) odbędzie się w Paryżu, w sali Palais Omnisports Bercy, od 13 do 16 grudnia.

"Nie chciałem mieć w grupie nikogo z trójki zespołów: Rosja, Rumunia i Norwegia, gdyż są one silniejsze od pozostalych losowanych z pierwszego koszyka – powiedział trener repreaentacji Polski Zenon Łakomy. – Najłatwiejszą grupę (A) ma Francja, ale ona jako organizator miała prawo wyboru. Można było lepiej wylosować. Uważam, że nasza połówka tzn. grupy D, E i F jest bardziej wyrównana niż zespoły, które zagrają w grupach A, B i C. "

Szkoleniowiec dodał, że wielką niewiadomą są Chiny – gospodarz najbliższych igrzysk olimpijskich. Jego zdaniem między tą drużyną a Polską rozegra się sprawa awansu do dalszej fazy mistrzistw. Tunezja raczej nie powinna liczyć się w stawce.  

Pierwsze informacje jaki styl prezentuje drużyna Państwa Środka tener Łakomy postara się pozyskać od Norwegii. Zespół narodowy tego kraju w dniach 21-23 czerwca zagra turniej w Szanghaju z udziałem Hiszpanii, Korei Płd. i gospodarzy.

Z zespołem Rumunii, wicemistrzem świata 2005, Polki w ostatnim półroczu spotykały sie aż trzykrotnie. W połowie listopada ub.r. uległy w Pucharze Świata 27:33, w marcu przegrały w Pucharze Śląska 28:35, a prawdziwą katastrofą zakończył się występ podczas turnieju w Buzau – 19:45.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest