22 czerwca 2007

Euro 2008 – gramy w grupie A

Polska w Euro 2008 zagra w grupie A (Stavanger) z Chorwacją, Słowenią i Czechami. Losowanie grup odbyło się w piątek, w Oslo. Mistrzostwa odbędą się w dniach 17-27 stycznia 2008. W I rundzie drużyny grają w czterech grupach, następnie trzy najlepsze zespoły z każdej z nich wychodzą do II rundy, gdzie tworzone są 2 grupy z zaliczeniem rozegranych już między sobą meczów (grupa A łączy się z B a C z D).

Podział na grupy:

GRUPA A                GRUPA B                      GRUPA C                    GRUPA D        
Stavanger           Drammen                Bergen                  Trondheim           
1. Chorwacja        1. Dania                  1. Hiszpania          1. Francja
2. Słowenia          2. Rosja                  2. Niemcy              2. Islandia
3. POLSKA           3. Norwegia             3. Węgry               3. Słowacja 
4. Czechy            4. Czarnogóra          4. Białoruś             4. Szwecja

„Obawiałem się Hiszpanii i Niemiec. Wszystkie grupy wydają się silne. Nikt nie ma gwarancji awansu” – powiedział obecny na losowaniu prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. Sternik polskiego związku podczas pobytu w Oslo omówił szczegóły meczów towarzyskich, które w styczniu odbędą się w Polsce z Węgrami.

W przypadku awansu z grupy A Polacy zostaną w Stavanger. Miejscowa hala może pomieścić 7 tys. widzów. Tuż obok niej – podobnie jak podczas MŚ w Halle – znajduje się hotel, co będzie sporym udogodnieniem dla ekip.

Organizatorzy bardzo liczą, że Polacy mieszkający w Norwegii (kilkadziesiąt tysięcy) przyjadą do Stavanger dopingować swój zespół. Miasto ma dogodne połączenia komunikacyjne z Danią.

Daniel Waszkiewicz,  drugi trener polskiej reprezentacji uważa, że w mistrzostwach zagra 10 mocnych zespołów. „Z Chorwatami, którzy wydają się najmocniejszym rywalem, dawno nie graliśmy. Z pewnością Słoweńcy i Czesi są w naszym zasięgu. W mistrzostwach Europy inaczej się gra niż w mistrzostwach świata. Mamy duże szanse na wyjście z grupy” – ocenił.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest