23 czerwca 2007

Ze Słowacją na remis

W drugim meczu towarzyskim juniorów młodszych Polska zremisowała w Tarnowie ze Słowacją 36;36 (18:16). Pierwsze spotkanie podopieczni Wojciecha Nowińskiego wygrali 36:31.

Pierwsze 30 minut przebiegała z lekką przewagą gospodarzy. Początek II połowy to seryjne niewykorzystywanie dogodnych sytuacji przez polska drużynę. Szybko to się zemściło, gdyż rywale wyprowadzili sześć kontr w krótkim odstępie czasu i w 42 min prowadzili 28:22.

Czas wzięty przez trenera Nowińskiego i zmiana sposoby gry w defensywie przyniosły efekty. Na 2 minuty przed końcową syreną białoczerwoni prowadzili 35:33. Ponownie zaprzepaszczone okazje do podwyższenia wyniku dały o sobie znać. Słowacy po składnych akcjach odrobili straty i na 10 s przed końcem wyszli na 1-bramkowa przewagę (36:35). Błyskawicznie wznowienie od środka spowodowało, że przeciwnicy ratowali się faulem. Rzut wolny w ostatniej sekundzie na gola z 11 metrów zamienił Jakub Kłoda

Polska-Słowacja 36:36 (18:16).

POLSKA: Grzybowski, Trojański – Syprzak 1, Puszkarski 4, Pilitowski 3, Giela 1, Łangowski, Romanowski 1, Przybylski 3, Jankowski 1, Świątek 6, Łyżwa, Kłoda 10, Nogowski 1, Klinger 4, Nidzgorski 1.