28 czerwca 2007

Waszkiewicz trenerem AZS AWFiS Gdańsk

Daniel Waszkiewicz, drugi trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, poprowadzi w nowym sezonie beniaminka ekstraklasy AZS AWFiS Gdańsk. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Nowińskiego, który przeniósł się do SMS Gdańsk – pisze Dziennik Bałtycki.

– Wszystko już jest uzgodnione, umowę podpisałem. Pracę zaczynam 10 lipca, kiedy to rozpoczniemy okres przygotowawczy do ligi. W planach jest zgrupowanie i udział w trzech turniejach. Moim asystentem w akademickiej drużynie na 99 procent będzie Leszek Bierancki – powiedział dziennikowi Daniel Waszkiewicz.

Z pracą tego szkoleniowca związane są ostatnie sukcesy gdańskiego szczypiorniaka. To właśnie za kadencji Waszkiewicza, istniejące wówczas jeszcze Wybrzeże Gdańsk zdobyło dwa razy z rzędu mistrzostwo Polski. Hala GKS Wybrzeże przy ul. Zawodników była pełna, kiedy gdańszczanie grali w lidze Mistrzów m.in. ze słynną Barceloną. W tamtym zespole występowali jednak tacy zawodnicy jak Marcin Lijewski, Damian Drobik, Damian Wleklak, Artur Siódmiak, Dawid Nilsson, Patryk Kuchczyński, Bartosz Walasek, Sebastian Suchowicz oraz grający w Gdańsku do dzisiaj Marcin Pilch. Budowa tego zespołu trwała jednak kilka lat.

Czy teraz też uda się temu szkoleniowcowi zbudować tak wspaniałą drużynę?

– O, to byłoby świetne – mówi Waszkiewicz. – Nie będzie to jednak prosta sprawa. Nasze możliwości finansowe są, jakie są. Mają być sponsorzy, ale na razie ich nie ma. Będziemy musieli opierać się na młodych graczach, głównie studentach. To będzie dla nas bardzo trudny sezon. – zakończył nowy trener gdańszczan wypowiedź udzieloną Dziennikowi Bałtyckiemu.

Dla męskiego zespołu piłkarzy ręcznych mają jednak nadejść lepsze dni, gdyż drużynę finansowo ma wspomóc Energa.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest