3 lipca 2007

Techtrans Elbląg mistrzem Polski

Dla nas gra na plaży to przede wszystkim dobra zabawa mówią piłkarze ręczni Techtransu Elbląg. Ale to znaczy, że na piaskowym boisku traktują rywali ulgowo. Dowód W Kadynach odebrali złote medale i puchar dla najlepszej drużyny w kraju w plażowej piłce ręcznej – pisze "Dziennik Elbląski".

Dla elbląskich zawodników ten sezon na plaży był bardzo krótki, ale intensywny. Pierwszy turniej o mistrzostwo kraju w piłce ręcznej plażowej w Inowrocławiu odbył się cztery tygodnie temu, a już w niedzielę w Kadynach zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Najlepiej podczas trzech turniejów spisywali się piłkarze ręczni Techtransu Elbląg. Wygrali imprezę w Inowrocławiu, w Lubinie zajęli trzecie miejsce, a w Kadynach piąte. I to oni odebrali w niedzielę złote medale mistrzostw Polski.

Podczas dwudniowej imprezy w Kadynach mecze były rozgrywane na dwóch boiskach. W sobotę zawiodła pogoda.

– Warunki pogodowe nam nie dopisały. W pewnym momencie zerwała się burza i dużo było przypadkowości w grze. Nie przerywaliśmy meczów nawet, gdy mocno lało – opowiada Maciej Borsukowicz, organizator turnieju i podstawowy zawodnik Techtransu Elbląg.

Elblążanie na finiszu zgromadzili tyle samo punktów co Gwardia Opole. Ale mieli lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Turniej w Kadynach wygrały Dziubaki Kwidzyn, ostatecznie trzecia drużyna mistrzostw Polski. Dla Borsukowicza i jego kolegów występ w Kadynach był także zakończeniem sezonu na plaży. Zaczynamy treningi w hali i przygotowania do występów w ekstraklasie mówi. Plażówkę traktujemy przede wszystkim jako zabawę w ligowej przerwie.

Borsukowicz nie zamierza jednak rezygnować z dalszego promowania plażowej odmiany szczypiorniaka. Chciałbym, żeby Kadyny stały się mekką piłki ręcznej plażowej mówi. Kibice na plaży Srebrna Riwiera mogli obejrzeć w akcji także zawodniczki znane z występów w ekstraklasie. Elżbieta Bartnicka, w latach 90. zawodniczka Startu Elbląg, odebrała nagrodę dla najlepszej bramkarki turnieju.

– Świetna zabawa, chociaż wydaje mi się, że o turnieju w Kadynach, poza zainteresowanymi, niewiele osób wiedziało. Plany trochę pokrzyżowała pogoda. Jednak dobrze się bawiłyśmy razem z koleżankami z boiska – podsumowała.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest