4 lipca 2007

Fonferek: Zapomnieć o przyjemnościach

Piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg rozpoczęli przygotowania do drugiego z rzędu sezonu w ekstraklasie. Na początek każdy z zawodników usłyszał od trenera indywidualne zalecenia ćwiczeń do wykonania w tym tygodniu – informuje „Dziennik Elbląski”.

– Po minionym sezonie część naszych zawodników poszła na zasłużone urlopy, lecząc urazy, kontuzje. Niektórzy startowali w turniejach piłki ręcznej plażowej i to z niezłym skutkiem, bo zdobywając mistrzostwo Polski. Teraz o wszystkich przyjemnych sprawach musimy zapomnieć i skoncentrować się na przygotowaniach do kolejnego, nowego sezonu w ekstraklasie – mówi Ludwik Fonferek, trener piłkarzy ręcznych Techtransu Darad Elbląg.

Zgrupowania w Tyliczu i Olsztynie

Przez ten tydzień zawodnicy trenują jeszcze indywidualnie. Każdy otrzymał zalecenia od trenera. W najbliższy  poniedziałek i wtorek 19 zawodników, stanowiących kadrę Techtransu Darad, będzie trenowało w siłowni i terenie.

– Następnego dnia wyjeżdżamy na zgrupowanie do Tylicza koło Krynicy Górskiej. Będziemy tam trenowali od 12 do 19 lipca. Zajęcia będą się odbywały trzy razy dziennie w siłowni, terenie i hali – mówi trener Fonferek. Czeka nas ogrom wytężonej pracy. Uwaga w szczególności poświęcona będzie na wyrobienie siły i kondycji.

Elblążanie, po powrocie z gór, nadal będą ostro trenowali. W planach trenera Fonferka jest jeszcze jedno zgrupowanie 23-31 lipca w Olsztynie. – Tam będziemy pracowali nad techniką, szybkością i taktyką. Rozegramy także dwa mecze kontrolne z miejscowym Travelandem – dodaje szkoleniowiec Techtransu Darad.

W sierpniu treningi w Elblągu

Elbląscy szczypiorniści w sierpniu będą trenowali na własnych obiektach dwa razy dziennie. Czekają ich także kolejne mecze sparingowe oraz start w turnieju w Kwidzynie z udziałem jeszcze Travelandu, AZS AWFiS Gdańsk, MMTS Kwidzyn, Miedzi Legnicy i I-ligowej Nielby Wągrowiec.

– W meczach kontrolnych i turnieju będziemy pracowali nad zgraniem poszczególnych formacji, taktyką i skutecznością – zapowiada trener Fonferek

Klub jest już po rozmowach ze wszystkimi zawodnikami. – Najważniejsze, że dopięte zostały wszystkie sprawy kontraktowe i nikt nie odchodzi z zespołu. To cieszy – nie ukrywa Edward Piekarz, wiceprezes elbląskiego klubu.

Do drużyny dołączyli nowi zawodnicy: Mateusz Jankowski, wychowanek Truso Elbląg, były zawodnik I-ligowego SMS Gdańsk, Tomasz Maluchnik i Tomasz Kwiatkowski, grający ostatnio w SMS Gdańsk. Chęć gry w Techtransie Darad wyraził także Tomasz Żynda (ostatnio występował w pierwszoligowym Sokole Kościerzyna).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest