10 lipca 2007

Przygotowania do MŚ w Bahrajnie

Do 19 zawodników zmalała kadra reprezentacji Polski juniorów przygotowująca się do występu w II Mistrzostwach Świata (26 lipca – 3 sierpnia) w Bahrajnie. Po zgrupowaniu w Cetniewie z drużyny ubyli Piotr Pakulski i Leszek Kępa.

„Trenowaliśmy cztery razy dziennie, czyli  w podobnym systemie tylko, że z większymi obciążeniami, jak w ub.r. przed mistrzostwami Europy – powiedział trener Ryszard Skutnik. –  Niższe temperatury, niż zazwyczaj o tej porze roku, nawet nam pomagały”.

Kadrowicze po kilku dniach wolnych ponownie zbiorą się, w najbliższą sobotę, w Ciechanowie, gdzie w dniach 19-21 lipca zmierzą się z innymi uczestnikami MŚ – Algierią i Tunezją. Zespoły zagrają ze sobą dwukrotnie. Z przyjazdu do Polski zrezygnowały ekipy Słowacji i Białorusi.

Reprezentacja Polski w Ciechanowie będzie przebywała do 24 lipca. Po tym obozie trzech zawodników rozstanie się z kolegami – do Bahrajnu poleci 16-osobowa reprezentacja.

Podopieczni Skutnika w grupie (A) MŚ zagrają kolejno z Maroko, Hiszpanią i Katarem. „Maroko to trzecia drużyna Afryki, czyli słabsza od zespołów Algierii i Tunezji. Dużo przygotowujemy się pod kątem potyczki z Hiszpanami. To będzie decydujący mecz o pierwsze miejsce w grupie. W przypadku zwycięstwa jesteśmy w stanie zająć wysoką lokatę w całym turnieju” – dodał Skutnik.

Materiały o grze Hiszpanii mają przekazać przedstawiciele Federacji Francuskiej a także trener Dariusz Tomaszewski, którzy nagrywali je podczas niedawnych Otwartych Mistrzostw Europy w Goeteborgu.

ZOBACZ TAKŻE 

TERMINARZ MECZÓW MŚ (pilk PDF)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest