10 lipca 2007

W Dziwnowie przed wyprawą do Izmiru

W Dziwnowie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowuje się do startu w sierpniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy kobiet w Turcji. Z powołanych 21 zawodniczek zabrakło jedynie kontuzjowanej Magdy Bilińskiej.

„Magda podczas Akademickich Mistrzostw Europy, grając w AZS AWF Warszawa doznała poważnego urazu kolana. Wszystko wskazuje na to,  że jej rozbrat z wyczynowym sportem potrwa kilka miesięcy” –  powiedział trener Zenon Łakomy.

Sztab szkoleniowy opracował na każdy dzień obozu trzy jednostki treningowe – rano w terenie, a potem dwukrotnie w hali. Kadra zakwaterowanie i wyżywienie ma w tym samym ośrodku, zaledwie 100 m od morza.

Plany zakładały, że polska drużyna w dniach 21 i 22 lipca rozegra dwa towarzyskie mecze ze Szwecją. Niestety Skandynawowie zrezygnowali z przyjazdu do naszego kraju. „Nie zdołaliśmy zaprosić w tym terminie kogoś z ościennych państw. Nie robię z tego tragedii. Pod koniec lipca czeka nas ciekawy turniej w Ciechanowie z udziałem Francji, Litwy i Serbii” – dodał Łakomy.

Odlot do Izmiru na MME zaplanowano na 9 sierpnia. Polska w grupie (C) zagra z Hiszpanią, Rumunią i Austrią.

ZOBACZ TAKŻE (skład kadry)

ZOBACZ TAKŻE (losowanie grup) 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest