13 lipca 2007

W Zabrzu o ekstraklasie

Piłkarze ręczni MOSiR Powenu Zabrze w miniony poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek. Patrząc na skład drużyny, cel powinien być tylko jeden: walka o awans do ekstraklasy! – powiadamia „Głos Zabrza i Rudy Śląskiej”.

Ten optymizm spowodowany jest powrotem do drużyny zawodników, którzy kiedyś stanowili o jej sile, zaś ostatnio grali w Olimpii Piekary Śląskie (czwarte miejsce w kraju w ubiegłym roku). Mowa o: Krzysztofie Wojtynku, Robercie Tatzu, Marcelu Migale. Ponadto zabrzański zespól wzmacniają: bramkarz Michał Adamkiewicz (też z Olimpii), Adam Wodarski (zawodnik Grunwaldu Halemba, ostatnio występował w MTS-ie Chrzanów), a także Paweł Owczarek (wychowanek klubu, który terminował w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego).

Jak widać zespół zyskał wielu zawodników, ale są też straty: Krzysztof Kurełek i Tomasz Przybyła odeszli do Viretu Zawiercie, zaś Arkadiusz Kowalski myśli o grze w Olimpii. – Każdy z zawodników, którzy w ubiegłym sezonie wywalczyli w I lidze świetne, szóste miejsce, otrzymał ofertę, na jakich warunkach mógłby grać w przyszłym sezonie. Nie chcieliśmy się nikogo pozbywać, ale kilku zawodników postanowiło spróbować sił w innych klubach – mówi trener Marek Kąpa. – Żałujemy ich odejścia, ale to nie może przysłaniać faktu, że wielu dobrych zawodników do nas przyszło, więc nasz cel nie może się zmienić: będziemy walczyć o 1. miejsce w I lidze.

Skąd taki zwrot w sytuacji klubu? Sekcji udało się nawiązać współpracę z jedną z zabrzańskich firm, która zapewnia pracę zawodnikom i to na takich warunkach, by nie kolidowała im ona z treningami. Wszystko wskazuje na to, że dla szczypiorniaka w Zabrzu znów nastają lepsze czasy. Trzeba chylić czoła przed tymi, którzy spowodowali, że sekcji udało się do tego momentu przetrwać.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest