16 lipca 2007

Bielecki i Tkaczyk zmieniają klub

To przesądzone! Najbliższy sezon będzie dla piłkarzy ręcznych Grzegorza Tkaczyka (27 1.) i Karola Bieleckiego (25 l.) ostatnim w barwach SC Magdeburg. Wicemistrzowie świata mają kontrakty do 2009 r, ale już od połowy przyszłego roku będą zawodnikami SG Kronau Ostringen – pisze „Fakt”.

Polacy byli w minionym sezonie najważniejszymi graczami niemieckiego zespołu. Dzięki nim sezon nie skończył się dla SCM totalną klapą. Ofiarnej postawy Karola i Grzegorza nie docenili jednak działacze Magdeburga, którzy wykorzystali Polaków do rozgrywek o władzę w klubie i zarzucali im pobieranie pieniędzy z lewej kasy. W dodatku z klubowego sejfu zniknęły kontrakty zawodników.

Brak umów sprawił, że obaj mogliby po sezonie odejść. – Nie chcieliśmy się tak zachowywać. Wiedzieliśmy, że kontrakty obowiązywały do 2009 r. i byłoby nie fair, gdybyśmy teraz odeszli – tłumaczy Tkaczyk który od pewnego czasu nie ukrywał, że myśli o zmianie drużyny. – Zespół jest coraz słabszy, a ja chcę zdobywać kolejne tytuły – dodaje rozgrywający, za którego nowy klub będzie musiał zapłacić 150 tys. euro.

Bielecki i Tkaczyk nie będą w Kronau osamotnieni. Występują tam ich dwaj koledzy z kadry – Sławomir Szmal (29 l.) i Mariusz Jurasik (31 l.).

Wojciech Osiński

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest