16 lipca 2007

Wzmocnienia Techtransu

Wszystkie sprawy kontraktowe zostały dopięte na ostatni guzik, nikt nie odchodzi z zespołu – informuje na łamach "Gazety Olsztyńskiej" Edward Piekarz, wiceprezes ds. sportowych Techtransu Darad Elbląg.

Drużyna z Elbląga rozpoczęła przygotowania do swojego drugiego sezonu w ekstraklasie. W nadchodzących rozgrywkach na pewno zagrają: Marcin Głębocki, Marek Wróbel, Łukasz Marzec, Maciej Borsukowicz, Mariusz Babicki, Łukasz Cielątkowski i, co najważniejsze, znakomity snajper Mariusz Gujski. Poza tym kadrę zasiliło trzech młodzieżowców, wychowanków MKS Truso Elbląg. Dwaj z nich to absolwenci gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego: grający w I lidze Mateusz Jankowski i Tomasz Maluchnik. Niestety, z usług tego pierwszego trener Ludwik Fonferek nie może na razie skorzystać, bo Maluchnik przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów, która przygotowuje się do mistrzostw świata w Bahrajnie. Trzecim młodzieżowcem jest Tomasz Kwiatkowski.

Do 19 lipca osiemnastu zawodników elbląskiego klubu przebywa na zgrupowaniu w Tyliczy koło Krynicy Górskiej. – Zajęcia są trzy razy dziennie w siłowni i w terenie. Mamy przy tym bardzo dobre warunki do odnowy biologicznej mówi – szkoleniowiec elblążan. Na tym etapie przygotowań zawodnicy pracują nad wyrobieniem siły i kondycji, dlatego codziennie przebiegają w górach po kilkanaście kilometrów.

W planach elbląskiego trenera jest jeszcze zgrupowanie w Olsztynie (23-31 lipca), podczas którego Techtrans rozegra dwa sparingi z Travelandem. W sierpniu elblążanie będą trenować na własnych obiektach. Czekają ich wtedy kolejne mecze kontrolne oraz turniej w Kwidzynie z udziałem Travełandu, AZS AWFiS Gdańsk, MMTS Kwidzyn, Miedzi Legnica oraz Nielby Wągrowiec.

ZOBACZ TAKŻE

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest