16 lipca 2007

Wzmocniony Kiper

Wznowili treningi piłkarze ręczni Kipera Piotrkw Trzbunalski. Po wywalczeniu piątej lokaty w poprzednim sezonie wzrosły apetyty na medal. Klub ma nowego sponsora strategicznego i będzie grał pod firmą FocusPark Kiper. Nowym prezesem został Tomasz Zwierzchowski, były zawodnik, sekretarz i kierownik sekcji powiadamia „Dziennik Łódzki”.

Piotrkowski klub sfinalizował atrakcyjne wzmocnienia. Nowym bramkarzem będzie doświadczony Szymon Ligarzewski, który w minionym sezonie zdobył mistrzostwo Polski z Zagłębiem Lubin. Pozyskano też Arkadiusza Miszkę z Olimpii Piekary Śląskie, Jacka Wolskiego z Chrobrego Głogów, Pawła Piętaka ze Stali Mielec i Litwina Dmitrija Afanasjewa. Kolejne nabytki to: rozgrywający Chrobrego Głogów Sebastian Różański, który podpisał roczny kontrakt, oraz Łukasz Białaszek z płockiej Wisły. Ten ostatni grał już wcześniej w piotrkowskim klubie jako zawodnik wypożyczony. Teraz podpisał dwuletni kontrakt. Mają być także testowani: Rostisław Rybałow (były zawodnik reprezentacji młodzieżowej Rosji) oraz Ukrainiec Oleg Vivsjany (Szachtar Donieck). Nie można wykluczyć, że z klubów ekstraklasy właśnie wzmocnienia piotrkowian będą najbardziej spektakularne. Pozostali podstawowi zawodnicy, na czele ze snajperem wyborowym Dmytro Zinczukiem.

– Teraz musimy to wszystko poskładać. Przede wszystkim mam z kogo robić drużynę. Trochę jest mało czasu i stąd na początku możemy odnotować jakieś wpadki. Ale jestem dobrej myśli – mówi trener Krzysztof Kisiel.

Z piotrkowskiej drużyny odeszli: Roman Baturin i Sylwester Skalski do beniaminka ekstraklasy Miedzi Legnica, Paweł Laskowski do Gummersbach-Derschlag, Czech Rostislav Bruna do Banika Karvina i Michał Jakimowicz wrócił na Białoruś. Do Viretu Zawiercie wypożyczony został Bartosz Gościłowicz, a wypożyczeni zostaną także Dominik Płócienniczak oraz Kamil Stegliński.

Piotrkowianie trenują w hali Relax, a 24 lipca wyjadą na obóz do Sarbinowa (zajęcia będą mieli w Mielnie). Powrócą do Piotrkowa 4 sierpnia. Kiper rozegra sparingi z Olimpią Piekary i Chrobrym Głogów, a także zespołem z Brześcia. Od 17 do 19 sierpnia zagra w silnie obsadzonym turnieju w Kielcach.

Rozgrywki ligowe sezonu 2007/2008 piotrkowianie rozpoczną w halach rywali. 1 września wystąpią w Elblągu w meczu z Techtransem, a tydzień później w Olsztynie w meczu z Travelandem.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest