16 lipca 2007

MMTS celuje w czwórkę

Przed nowym sezonem postawiliśmy zawodnikom klarowny cel. Chcemy przed play offami znaleźć się w czwórce. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale o dwóch lat gramy w niezmienionym składzie – mówi Robert Majdziński menedżer MMTS Kwidzyn.

Zespół poprowadzą trenerzy Zbigniew Markuszewski (pierwszy) i Krzysztof Kotwicki (był odpowiedzialny w kobiecej kadrze Polski Jerzego Cieplińskiego za szkolenie bramkarek). Nikt z kadry klubu nie ubył. Wręcz przeciwnie ściągnięto posiłki w osobach: Dmitrija Marhuna (Chrobry Głogów), Tomasza Witaszaka (Grunwald Poznań) oraz reprezentantów kraju – juniorów Mateusza Serokę (SMS Gdańsk – Sambor Tczew) i Leszka Michałowa (SMS Gdańsk – Pałac Młodzieży Tarnów).

MMTS przygotowania do krajowych rozgrywek rozpoczął 2 lipca na własnych obiektach. Od 13 lipca drużyna przebywa na 10-dniowym zgrupowaniu w Rewalu. Po tym obozie kierownictwo klubu podejmie decyzję, kto z 21-osobowej kadry będzie stanowił ścisły trzon zespołu, a kto będzie grał w rezerwach zgłoszonych do II ligi.

”To, że udało się nam zatrzymać wszystkich zawodników z poprzedniego sezonu jest naszym dużym atutem. Chcemy zaistnieć na poziomie więcej niż średnim. Dlatego zarząd klubu uważa, że całkiem realne jest znalezienie się w czwórce przed play off. Poziom ekstraklasy na pewno nie jest gorszy niż poprzednio.  Liga się po prostu wyrównuje, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że wytyczony cel nie będzie łatwo osiągnąć” – podsumowuje Majdziński.

Kolejnym etapem przygotowań będą przedsezonowe turnieje towarzyskie. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w Kwidzynie (3-4 sierpnia) z udziałem ligowych ekip z Olsztyna, Elbląga i Gdańska. Następne sprawdziany czekać będą kwidzynian w Olsztynie (10-12 sierpnia) i Dzierżoniowie, w Memoriale Jerzego Klempela (16-19 sierpnia).

Władze Kwidzyna jakiś czas temu, postanowiły wybudować nową halę w mieście. Projekt przewiduje, że obiekt będzie mógł pomieścić niewiele ponad 2 tys. widzów. Tymczasem zgodnie z założeniami przyjętymi przez ostatni zarząd ZPRP, od sezonu 2011/2012, kluby ekstraklasy męskiej powinny dysponować halami o pojemności co najmniej 3 tys. widzów.

„Oczywiście koncepcja jest słuszna i zgodna z zaleceniami IHF. Kłopot w tym, że nie jesteśmy dużym miastem. Problemem nie jest wybudowanie obiektu, ale utrzymanie go później. A koszty nie są wcale małe. Z hali będzie też korzystała miejscowa ligowa drużyna koszykówki – Basket” – dodaje menedżer MMTS.

Klub z Kwidzyna dla kibiców przygotowuje niespodziankę w postaci nowej, bardziej funkcjonalnej strony internetowej, której stary adres zostanie zmieniony. Witryna ma ruszyć 2 sierpnia tuż przed turniejem w Kwidzynie.

mas

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest