20 lipca 2007

Słupia w lesie

Rozpoczęły przygotowania do startu w ekstraklasie zawodniczki Słupi Słupsk. Na razie podopieczne Adama Fedorowicza trenują na obiektach w mieście – informuje „Głos Pomorza”.

– Wykorzystujemy ścieżkę zdrowia w Lasku Północnym koło stadionu 650-lecia. Tam dziewczyny biegają. Właśnie od tego elementu zaczęliśmy – mówi szkoleniowiec.

11 sierpnia Słupia pojedzie na obóz do Szklarskiej Poręby. W jego trakcie zagra mecze sparingowe z Jelfą Jelenia Góra i Zagłębiem Lubin. Wtedy będziemy mieli już szerszy skład – przedstawia Fedorowicz.

Wcześniej Jelfa przyjedzie na obóz do Słupska. Zawodniczki z tego klubu zamieszkają w bursie przy ul. Hubalczyków. – Powinniśmy zagrać jeden sparing jeszcze tutaj, przed naszym wyjazdem do Szklarskiej Poręby – dodaje Fedorowicz.

Kadra zespołu wciąż opiera się na zawodniczkach, które wywalczyły awans. Na razie nie doszło do transferu innych piłkarek. – Do końca miesiąca na obozie przebywa Łączpol Gdynia. Tam trener ma do dyspozycji 20 szczypiornistek. Po tym zgrupowaniu ma się wyjaśnić ścisła kadra tej drużyny. Liczymy na to, że kilka z nich, wtedy może zasilić nasz zespół – kończy słupski szkoleniowiec.

Słupia wróci z obozu 22 sierpnia. Wtedy rozpocznie ostatni cykl treningów. Ekstraklasa wystartuje wraz z początkiem września. Słupia Słupsk podejmować będzie w hali Gryfia także beniaminka – Łączpol Gdynię. Tydzień potem zagra w Jeleniej Górze z Jelfą.

ZOBACZ TAKŻE:

Słupia będzie Dawidem

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest