20 lipca 2007

Polska-Algieria 37:25

Polska wygrała w Sochocinie z Algierią 37:25 (15:11) w drugim z trzech meczów kontrolnych reprezentacji juniorów. Obie ekipy przygotowują się do Mistrzostw Świata w Bahrajnie. Dzień wcześniej Białoczerwoni zwyciężyli 33:25. Po sobotnim meczu trener Ryszard Skutnik ogłosi skład drużyny na MŚ.

Rywale z Afryki przez 20 min. byli równorzędną drużyną. Potem – podobnie jak w czwartek – zaczął dominować polski zespół. Gospodarze początkowo grali system 6-0, w II połowie przeszli na 5-1. Po zmianie stron przewaga Białoczerwonych stale wynosiła ok. 10 bramek.

”Cały czas w planie porannych zajęć mamy siłownię. Gdyby nie to, to nasza wyższość byłaby jeszcze większa. Dobrze spisał się Damian Kostrzewa, który zwłaszcza w drugiej połowie był bardzo skuteczny – ocenił trener Skutnik.

Polska-Algieria 37:25 (15:11).
POLSKA: Latos, Zapora, Krekora – Orzechowski 5, Michałów 1, Kopyciński 2, Jankowski 2, Owczarek, Kostrzewa 8, Chrapusta 3, Szyba 2, Adamczak 5, Paczesny 1, Bednarek 4, Chrapkowski 2, Gierak 2.