24 lipca 2007

Białoczerwoni odlecieli na MŚ

W Bahrajnie zagra najsilniejsza reprezentacja, jaką Polska aktualnie jest w stanie wystawić w Mistrzostwach Świata Juniorów. Z powodu kontuzji nie mogłem skorzystać tylko z Mateusza Seroki i Jakuba Bonisławskiego – powiedział tuż przed odlotem trener Ryszard Skutnik. Białoczerwoni w MŚ, w grupie A, kolejno zmierzą się z Maroko, Hiszpanią i Katarem. Polska ekipa, via Frankfurt, we wtorek rano udała się do Manamy, stolicy Bahrajnu.

Na co stać pana zespół w tej imprezie?

– Kluczowym będzie mecz z Hiszpanią. Wszystko wskazuje na to, że będzie decydował o pierwszym miejscu w naszej grupie. Jeśli go wygramy, to powinniśmy znaleźć się w czołowej czwórce mistrzostw. Po rundzie wstępnej połączymy się z pulą B, w której zagra Chorwacja, mistrz Europy, faworyt zawodów.

Co wiecie o Hiszpanach?

– Ta drużyna od czasów ubiegłorocznych ME, gdzie zajęła piate miejsce, niewiele się zmieniła. Dokładnie przeanalizujemy jej pierwszy mecz w Bahrajnie z Katarem. Na pewno musimy uważać na ich obrotowego.

Na kogo z podopiecznych najbardziej pan liczy?

– Wszyscy powołani grają ze sobą już długo. Oczywiście bywają mecze lepsze i gorsze, tak jak to zazwyczaj bywa w tej kategorii wiekowej. Najbardziej jednak liczę na postawę bramkarzy z Piotrem Wyszomirskiem na czele.

Czy oriertuje się pan jakie temperatury panują o tej porze roku w Bahrajnie?

– 40 stopni C. Hale są klimatyzowane. Zawodnicy zostana ostrzeżeni, aby nie wychodzili przed meczami na długie spacery. Muszą uważać też na przeciągi. Pracowałem jako szkoleniowiec u Arabów, więc wiem coś na ten temat.

Ile meczów w tym roku rozegraliście?

– Dziewięć, po trzy z Danią, Francją i Algierią. Nie było jednak specjalnie terminów. Pamiętajmy, że zawodnicy uczyli się w klasach maturalnych. Doświadczenie i ogranie zdobywali także w Mistrzostwach Polski Juniorów, a także w meczach I ligi.

Po zawodnikow tej kadry sięgają już kluby ekstraklasy.

– Większość obdarzona jest doskonałymi warunkami fizycznymi. Swoje niemale już umiejętności zdążyli zaprezentować w gdańskiej SMS. Cieszy mnie to, że będą mieli, gdzie kontynuować kariery.

mas

Mecze Polski w grupie A:

26 lipca, Polska-Maroko;
27 lipca, Hiszpania-Polska;
28 lipca, Polska-Katar.

Do dalszej fazy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

ZOBACZ TAKŻE:

Polska-Algieria 37:25

Polska-Algieria 33:25

Mazovia Cup bez Tunezji

Przygotowania do MŚ w Bahrajnie

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest