29 lipca 2007

Mazovia Cup: Polska-Litwa 39:21

Polska pokonała w Ciechanowie Litwę 39:21, a Francja zwyciężyła Serbię 33:18 w pierwszym dniu turnieju Mazovia Cup. Wszystkie zespoły przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet w Turcji.

Trenerzy drużyn uczestniczących w turnieju ustalili, że do każdego meczu można zgłosić po 16 zawodniczek. Spotkanie z Litwą do przerwy było wyrównane. Po zmianie stron rywalki raziły nieskutecznością co szybko uwidoczniło się w rezultacie. W polskiej bramce wszystkie reprezentantki kraju wypadły dobrze.

”Zawodniczki odczuwają jeszcze trudy przygotowań poprzedniego obozu. Oczywiście zdarzają się im błędy, ale były także przebłyski gry o jaką nam chodzi. Tym razem ćwiczyliśmy warianty pod wysoką obronę 5-1, a nawet 3-3. Tak właśnie gra Hiszpania, nasz rywal w mistrzostwach Europy” – wyjaśnił drugi trener polskiej drużyny Andrzej Wójcik.

W poniedziałek spotkania odbędą się w Mławie. Polska zmierzy się z Serbią.

Polska-Litwa 39:21 (16:10)
POLSKA: Miecznikowska, Morawiec, Kwiecień – Szwed 3, Markiewicz 5, Byzdra 3, Mielczewska 5, Kocela 5, Kulwińska 1, Konsur 2, Wańczyk 5, Pielesz 8, Aleksandrowicz, A.Dąbrowska 1, Świderska 1, Leśkiewicz.
Francja-Serbia 33:18 (19:10).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest