30 lipca 2007

Z Argentyną na remis

W meczu II rundy Mistrzostw Świata Juniorów, odbywających się w Bahrajnie, Polska zremisowała z Argentyną 29:29. W tej samej grupie Chorwacja pokonała Hiszpanię 27:26.

Podopieczni Ryszarda Skutnika zwyciężając Argentynę mogli zapewnić sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. Stało się jednak inaczej. Remis z Argentyną i wygrana Chorwacji nad Hiszpanią sprawiły, że poza tą ostatnią drużyną cała trójka ma nadal szanse na grę w półfinałach.

W spotkaniu z Argentyną mógł wystąpić Mateusz Kopyciński, gdyż czerwona kartka w potyczce z Katarem została mu przyznana za brutalny faul, a nie za niesportowe zachowanie.

Poniedziałkowy mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie stroną przeważającą był zespół z Ameryki Płd. Rywale w 8 min objęli prowadzenie 4:1, by po kolejnych 20 minutach powiększyć je do stanu 17:10. Po prostu obrona Białoczerwonych nie stanowiła monolitu. Argentyńczycy dużo bramek zdobywali po strzałach z II linii. Dwa trafienia Damiana Kostrzewy zdobyte, w ciągu minuty, tuż przed przerwą tylko zniwelowały i tak bardzo niekorzystny wynik.

Po zmianie stron szybko uzyskane trzy gole przez polski zespół pozwalały mieć nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. Argentyńczycy nadal jednak utrzymywali przewagę 2-3 bramek. Do remisu po udanie zakończonych dwóch kontrach doprowadził Robert Orzechowski (23:23 w 48 min.).

Potem przez kilka kolejnych minut żadna ze stron nie mogła wypracować przewagi. Udało się to wreszcie Polakom, którzy po golu Michała Bednarka i karnym Kostrzewy drugi raz w meczu objęli prowadzenie (28:26). Nie był to koniec emocji. Przeciwnicy zdołali trzykrotnie umieścić piłkę w polskiej siatce. Duża w tym zasługa Mauro Mingorance, który bezbłędnie wykonał dwa rzuty karne (7 na 7 w meczu). Do remisu, na 11 s przed końcową syreną, doprowadził Orzechowski (jako jedyny z Polaków grał cały mecz). Argentyńczycy, po czasie wziętym przez ich trenera rzutem rozpaczy, próbowali zainkasować dwa punkty, ale strzał Juana Pablo Fernadeza został obroniony.

Wyniki poniedziałkowych meczów:

Grupa MI
Polska-Argentyna 29:29 (12:17)
POLSKA: Wyszomirski, Zapora – Chrapkowski 3, Michałów, Kopyciński, Jankowski 2, Gierak 3, Kostrzewa 6, Chrapusta 3, Szyba, Adamczak 4, Orzechowski 7, Bednarek 1. Kary 6 min.
Argentyna: Galarza, Maciel – Solzano 1, Ruiz, Simonet 6, Vainstein, Vazquez 4, Mingorance 7, Arce, Vieyra 6, Roldan 1, J.P. Fernandez 3, Schiafino, Fernandez 1. Kary 6 min. Sędziowali: Gatelis, Manelka (obaj Litwa). Widzów 100.
Chorwacja-Hiszpania 27:26 (12:11)