30 lipca 2007

Sześć meczów w pięć dni

Piłkarze roczni Vive Kielce wyjeżdżają dziś na kilkudniowe wojaże po Austrii i Słowacji. Od wtorku do soboty kielecki zespół rozegra aż sześć sparingów – informuje „Echo Dnia”.

We wtorek w Wiedniu zmierzy się z miejscowym SG Handball Westwien (siódma drużyna 10-ze-społowej ekstraklasy w poprzednim sezonie), w środę zagra z UHK Krems (szósta drużyna Austrii), w czwartek rano ponownie zagrają z Westwien, a po południu zmierzą się z wicemistrzem kraju, Aon Fivers WAT Margareten, które podobnie jak nasz zespół, zagra w Pucharze EHF. W drodze powrotnej z Austrii Vive zawita na Słowację, do Poważskiej Bystrzycy, gdzie dwukrotnie (w piątek i sobotę) zagra z miejscowym MSK, wicemistrzem kraju (również potencjalny rywal Vive w Pucharze EHF).

Trener Aleksander Litowski na to blisko tygodniowe tournee nie będzie mógł zabrać wszystkich zawodników. Zostają w Kielcach kontuzjowani Wojciech Zydroń, Sebastian Smołuch i Marek Kubiszewski, a także Paweł Podsiadło, który wprawdzie kilka dni temu wznowił treningi po rehabilitacji, ale będzie się przygotowywał indywidualnym tokiem.

Z Kielc wyjechał już testowany 23-letni Mateusz Zaremba (23 lata, prawe rozegranie, wychowanek Pomorzanina Nowogard, ostatnio grał w trzecioligowym niemieckim HSV Insel).

– To nie znaczy, że z niego rezygnujemy, bo w testach zaprezentował się nieźle. Być może ten zawodnik dołączy do zespołu po jego powrocie z Austrii i Słowacji. Jesteśmy jeszcze zainteresowani kilkoma innymi zawodnikami, ale trudno o jakieś konkrety – mówi dyrektor sportowy Vive Radosław Wasiak.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest