1 sierpnia 2007

Gwardia myśli o awansie

Po udanym poprzednim sezonie, w którym szczypiorniści Norgipsu Gwardii Opole zajęli w rozgrywkach I ligi drugą lokatę, w nadchodzącym celem będzie awans do ekstraklasy. Po skompletowaniu składu, wzmocnionego m.in. Dariuszem Wiśniewskim (Olimpia Piekary Śląskie), bramkarzem Robertem Galochem (zespół juniorów) i powracającym do Opola po wojażach w Niemczech Marcinem Śmieszkiem, czas na zgrywanie zespołu – powiadamia „Gazeta Wyborcza – Opole”.

Przygotowania do sezonu opolscy szczypiorniści rozpoczęli tydzień temu. – Pierwsze treningi, to nastawienie głównie na siłę i kondycję. Na treningi taktyczne będzie czas później – tłumaczy kierownik sekcji piłki ręcznej Gwardii Leszek Urbański. Przez miesiąc zawodnicy trenować będą w Opolu, a poza zajęciami czekają ich w tym czasie także trzy sparingi: z Olimpią Piekary Śląskie, MOSiR-em Zabrze i Śląskiem Wrocław. Drugi i trzeci przeciwnik pokażą tak naprawdę, na co stać będzie nasz zespół w nadchodzącym sezonie, a przynajmniej na jego początku. MOSiR bowiem, po dużych przedsezonowych wzmocnieniach, uchodzi za jednego z faworytów rozgrywek i to właśnie od meczu z tą ekipą może wiele zależeć. Natomiast Śląsk, grający w pierwszej grupie I ligi, podobnie jak Gwardia za cel stawia sobie awans do elity. Przygotowania uzupełnią mecze z włoskim Terano, a także turniej w Zawadzkiem, który odbędzie się 8 września.

Drugi z opolskich I-ligowców

– ASPR Zawadzkie przed sezonem stawia sobie również ambitne cele. Zespół ma walczyć o czołówkę ligi, choć niekoniecznie od razu o awans. Do ekipy, której sponsorem pozostała firma Unimot, przybyło sześciu nowych zawodników. Na szczególną uwagę zasługują: Grzegorz Giebel (Viret Zawiercie) oraz Marcin Sawicki (Gwardia Opole), obaj mogą bowiem wnieść do gry nieco ożywienia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest