2 sierpnia 2007

Bez taryfy ulgowej

Piłkarze Techtransu Darad Elbląg, po miesiącu treningów, rozegrali pierwsze sparingi. Przegrali z MMTS Kwidzyn 25:29 i dwukrotnie zremisowali z Travelandem Społem Olsztyn 28:28 i 30:30. W piątek i sobotę wezmą udział w turnieju w Kwidzynie – powiadamia „Dziennik Elbląski”.

Ekstraklasa rusza dokładnie za miesiąc. Dla Techtransu Darad będzie to drugi sezon z rzędu wśród najlepszych polskich drużyn.

Osiem dni w Olsztynie

Elbląscy szczypiorniści mają za sobą dwa zgrupowania w Tyliczu koło Krynicy Morskiej oraz w Olsztynie, gdzie spędzili osiem dni i w poniedziałek wrócili do Elbląga. – W Olsztynie zespół pracował nad techniką, taktyką oraz nad szybkością wytrzymałościową – opowiada trener Techtransu Darad Elbląg Ludwik Fonferek. Na zakończenie obozu wszyscy zawodnicy przeszli badania medyczne w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

– Zawodnicy Techtransu Darad trenowali dwa razy dziennie na siłowni i w hali Urania. Dla nikogo nie było taryfy ulgowej. Sami zawodnicy podchodzili do zajęć profesjonalnie, pracowali w pocie czoła. Nikt się nie oszczędzał. Zrobiliśmy kolejny krok w budowaniu formy, z którą powinniśmy trafić już na początek rozgrywek – stwierdza trener Ludwik Fonferek.

Warto inwestować w debiutantów

Podczas pobytu w Olsztynie elblążanie rozegrali trzy sparingi. Ich rywalami były drużyny również występujące w ekstraklasie. W pierwszym spotkaniu Techtrans Darad uległ MMTS Kwidzyn 25:29 (13:15). W składzie elbląskiej drużyny zadebiutowali Tomasz Kwiatkowski i Tomasz Maluchnik, mający za sobą grę w pierwszoligowym SMS Gdańsk. Ich występ można zaliczyć do udanych. Na pewno znajdą się w kadrze klubowej i warto w nich inwestować podsumował trener Fonferek.

W dwóch kolejnych spotkaniach Techtrans Darad zmierzył się z Travelandem Społem Olsztyn i dwukrotnie był remis 28:28 (12:12) oraz 30:30 (15:12).

– Przeciwko Travelandowi nie grał Maciej Borsukowicz, który narzekał na uraz kolana, co znacznie odbiło się na grze zespołu – mówi szkoleniowiec elbląskiej drużyny. Nie szarżowaliśmy także z Mariuszem Gujskim, który już grał, ale nie na pełnych obrotach.

Kolejne sprawdziany już w ten weekend. Techtrans Darad weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju w Kwidzynie. Zmierzy się tam z MMTS Kwidzyn, Wisłą Płock, Travelandem Społem Olsztyn i AZS AWFiS Gdańsk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest