6 sierpnia 2007

Wisła zdobyła Kwidzyn

Szczypiorniści Wisty Płock wywalczyli Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego w ostatnim meczu – decydującym o triumfie w imprezie, pokonali gospodarzy 25.23. 0 główne trofeum w Kwidzynie rywalizowały też trzy inne zespoły ekstraklasy -Techtrans Elbląg, Traveland Olsztyn i AWFiS Gdańsk – informuje „Przegląd Sportowy”.

– Nie przeceniałbym naszego sukcesu, chociaż zawsze miło wygrywać. Tym bardziej, że kilku podstawowych zawodników z mojego zespołu miało zatrucie. Być może to efekt naszej wyprawy do Rosji (w ubiegły wtorek wiślacy wrócili z Kra-snodaru, gdzie wzięli udział w towarzyskim turnieju Russia Cup"). Alosza Szyczkow na jeden dzień trafił nawet do szpitala, a teraz dochodzi do siebie Rafał Kuptel. Ponadto graliśmy bez Bartka Wusztera – opowiada Zajączkowski. Opiekun wicemistrzów Polski, którzy w sezonie 2007/08 ekstraklasy są głównymi kandydatami do tytułu, wciąż poszukuje wzmocnień.

– Nie będziemy robić tego na siłę – zarzeka się opiekun „Nafciarzy" i dodaje: – Nie możemy zatrudniać zagranicznych zawodników słabszych od naszej młodzieży. Reprezentant Ukrainy Witalij Nat grał więcej podczas turnieju w Rosji, gdzie prezentował się nieźle, więc w Kwidzynie mogłem przyjrzeć się innym. Spakował się natomiast obserwowany Serb Goran Dukić.

Wiślacy długo nie odpoczną. Od 10 do 12.8 wezmą udział w turnieju o Puchar Prezydenta Olsztyna, gdzie zagrają także – miejscowy Traveland, Wisła Puławy, ukraiński Szachtar Donieck i litewski Granitas Kowno.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest