9 sierpnia 2007

Mocny Kiper

Tylko cztery polskie miasta będą miały kluby grające w żeńskiej i męskiej ekstraklasie piłki ręcznej. Jednym z nich jest Piotrków (prócz tego Lubin, Gdańsk i Elbląg). Właśnie piotrkowianie poczynili największe postępy. Kobiecy zespół Piotrcovii wywalczył wicemistrzostwo Polski i jako finalista Pucharu Polski wystąpi w Pucharze Zdobywców Pucharów. O ile piotrkowianki należały do faworytek poprzedniego sezonu i ich medal nie był zaskoczeniem, o tyle postęp męskiej sekcji Piotrkowianina Kipera był sporą niespodzianką – informuje „Dziennik Łódzki”.

Drużyna trenowana przez byłego mistrza Polski i trenera Wisły Płock Krzysztofa Kisiela wywalczyła piąte miejsce w sezonie 2006/2007. Jeszcze nigdy w historii szczypiorniaka męski klub z Piotrkowa nie zajął tak wysokiej lokaty wśród najlepszych, choć przed laty występowały w ekstraklasie Concordia czy Piotrcovia.

Piotrkowscy szczypiorniści mają nowego sponsora i będą występowali w tym sezonie pod firmą FocusPark Kiper Piotrków. Zapowiedzieli walkę o medale już w tym sezonie. Piotrkowianie pozyskali: bramkarza mistrza Polski Zagłębia Lubin Szymona Ligarzewskiego oraz Arkadiusza Miszkę (Olimpia Piekary Śląskie), Pawła Piętaka (Stal Mielec), Jacka Wolskiego i Sebastiana Różańskiego (obaj Chrobry Głogów), Łukasza Białaszka (Wisła Płock) oraz Litwina Dimitrija Afanasjewa.

Podczas zgrupowania kondycyjnego w Sarbinowie piotrkowianie trenowali w hali pobliskiego Mielna. W meczu kontrolnym pokonali tam mistrzowskie Zagłębie Lubin 29:26. Już po powrocie z obozu wygrali wczoraj z Olimpią w Piekarach Śląskich 28:21.

Piotrkowska hala Relax jest w remoncie dlatego pozostałe sparingi będą rozgrywane także na terenie rywali. 10 sierpnia piotrkowianie rozegrają dwa mecze w Piekarach ze Stalą Mielec i w Zabrzu z MOSiR. Przygotowania do sezonu zakończą startem w międzynarodowym turnieju w Kielcach, gdzie zmierzą się m.in. z węgierskim Dunaferr SE oraz duńskim Viborgiem HK. Tuż przed ligą zagrają dwumecz w Głogowie z Chrobrym.

Rozgrywki ekstraklasy zaczną meczami 2 września w Elblągu i 9 września w Olsztynie. Pierwszy występ w Piotrkowie 16 września przeciw AZS AWF Gdańsk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest