10 sierpnia 2007

Polki łakome zwycięstw

Polska wygrała z Hiszpanią 31:27 w grupie C Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet, które rozpoczęły się w Izmirze. W innym meczu tej puli Rumunia pokonała Austrię 33:29.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Już w 12 min – z gradacji – czerwoną kartkę otrzymała nasza czołowa zawodniczka Klaudia Pielesz. Polki nie zraziły się tym obrotem sprawy i dalej walczyły o jak najkorzystniejszy wynik. Kwadrans po przerwie Białoczerwone objęły 6-bramkową przewagę, którą umiejętnie utrzymały do końcowej syreny.

"Byliśmy zespołem lepszym. Cała drużyna, łącznie z bramkarkami, zagrała dobre zawody" – ocenił Marek Werle wiceprezes ZPRP ds. szkoleniowych.