17 sierpnia 2007

Z Węgrami nie było przyjaźni

Polska przegrywając z Węgrami 16:34 doznała drugiej porażki w Pannon Cup. W turnieju, w którym biorą udział kobiece reprezentacje występują również drużyny Rumunii i Rosji.

Polski zespół – oparty na zespole Zagłębia Lubin – mecz rozpoczął w złym stylu. W czterech kolejnych akcjach piłka po zagraniach naszych zawodniczek odbijała się od słupa. Polki dodatkowo nie wykorzystały rzuty karnego. W tej sytuacji nie może dziwić prowadzenie 5:0 wypracowane przez zespół gospodarzy.

"Zabrakło nam rzutów z drugiej linii. Gdy sędziowie nie reagowali na faule rywalek na kole, to liczyłam właśnie na ten element. Niestety dziś ani Olszewska, Niedźwiedź-Cecotka czy też Wodniak zawiodły" – oceniła trener Bożena Karkut.

W drugiej połowie było pod tym względem nieznacznie lepiej, ale losy spotkania były już dawno rozstrzygnięte. W finałowych 15 minutach Węgierki zwolniły tempo i gra się wyrównała.