21 sierpnia 2007

Traveland sparował z Techtransem

Sporo niezłej gry i dużo twardych starć tak na dwa tygodnie przed inauguracją ekstraklasy wyglądały sparingi szczypiornistów Travelandu Społem Olsztyn z Techtransem Daradem Elbląg. Mecze zostały rozegrane w Iławie. Pierwszy wygrali elblążanie 28:25, w rewanżu 25:23 zwyciężył Traveland – powiadamia "Gazeta Olsztyńska".

 W porównaniu z niedawnym turniejem w Olsztynie (Traveland zajął piąte, przedostatnie miejsce nie wygrywając meczu), gra podopiecznych Zdzisława Czoski wyglądała znacznie lepiej. Ubiegły tydzień olsztynianie spędzili na zgrupowaniu w Starych Jabłonkach i Ostródzie, gdzie pracowali nad techniką i taktyką. Trener Czoska i jego asystent Zbigniew Czapla zmniejszyli obciążenia, a zawodnicy co pokazały niedzielne sparingi powoli odzyskują świeżość.

– Grali dynamicznie i, co ważne, wytrzymali mecze kondycyjnie – mówi Zdzisław Czoska. -Pierwsze spotkanie przegraliśmy na własne życzenie. W porównaniu z olsztyńskim turniejem zawodnicy poprawili skuteczność, poza tym zdecydowanie lepiej zagrali w obronie i w ataku pozycyjnym. W drugim meczu prowadziliśmy pięcioma bramkami, ale w końcówce wkradło się trochę nonszalancji. Ten sparing przypominał już walkę o ligowe punkty: było dużo męskich starć i siniaków. Cieszę się, że zespół pokazał, że nie boi się twardej gry. A w Iławie nie zagraliśmy w najsilniejszym składzie, bo czterech zawodników leczy kontuzje. To oznacza, że mamy rezerwy. Gdy wrócą, będziemy dysponować większą siłą ognia – podkreśla szkoleniowiec.

Dodajmy, że rehabilitacje w Olsztyńskiej Szkole Wyższej pod okiem Ryszarda Biernata przechodzą Piotr Frelek (najlepszy snajper drużyny ma naderwane więzadło poboczne kolana), Marek Boneczko (skręcony staw skokowy), Adam Wąsko (naciągnięty mięsień pachwiny) i Marek Rozporski (naderwany mięsień uda).

Najszybciej treningi wznowi Boneczko, który jako jedyny z tej grupy może pojechać na turniej do Kowna. Na Litwę olsztynianie wyjadą w piątek. Oprócz Travelandu zagrają tam trzy zespoły litewskiej ekstraklasy, na czele z Granitasem Kowno, który gościł na turnieju w Uranii. Będzie to ostatni sprawdzian olsztynian przed ligą, którą rozpoczną 1 września wyjazdowym meczem z Azotami Puławy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest