21 sierpnia 2007

W domu najlepiej

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska już od dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Na razie zajęcia odbywają się dwa razy dziennie. 26 sierpnia akademicy wyjadaną do Łodzi na akademickie mistrzostwa Polski. Podopieczni trenera Sławomira Bodasińskiego bronić tam będą wywalczonego przed rokiem w Warszawie srebrnego medalu. Bialski szkoleniowiec ma obecnie do dyspozycji 24 zawodników. W tym tygodniu 5-6 piłkarzy otrzyma zestawy indywidualnych ćwiczeń – pisze "Dziennik Wschodni".

– W tej grupie znajdą się ci, którzy na pewno nie pojadą na AMP – zapewnia trener AZS.
– Chcemy bardziej zgrać ze sobą zawodników wyjeżdżających do Łodzi. Regulamin mówi o kadrze 14-osobowej, my starym zwyczajem zabierzemy 16 ludzi. Na pewno tuż przed samymi mistrzostwami zmniejszymy też liczebność treningów.

Z AZS rozstali się już lewoskrzydłowy Marcin Krysiak oraz grający na prawym skrzydle Konrad Rurarz. Obaj w tym roku ukończyli studia na Zamiejscowym Wydziale Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Zamierzają występować w beniaminku I ligi Jurandzie Ciechanów. Z występów w bialskim klubie zrezygnował też leworęczny rozgrywający Rafał Niecko. – Do 30 czerwca przyszłego roku, a więc do końca studiów na naszej uczelni, wychowanek Unii Lublin jest naszym zawodnikiem – tłumaczy trener Bodasiński. – Tymczasem piłkarz oświadczył nam, że do rozgrywek będzie się przygotowywał z AZS AWFiS Gdańsk. Na tamtejszym AWF zamierza też kończyć studia. Gracz zachował się, delikatnie mówiąc, trochę nieelegancko. Nie wiem, jak ta sprawa się zakończy, być może zawiesimy Rafała w prawach zawodniczych.

Z bialskim zespołem trenują nowi zawodnicy. Wśród nich są tegoroczni maturzyści: rozgrywający Mateusz Dobrowolski z KS SPR Końskie, Emil Kożuchowski, a także bramkarz Tomasz Filipiak. Dwaj ostatni to wychowankowie TS Siemiatycze. W nowym sezonie kibice w Białej Podlaskiej ujrzą ponownie Andrzeja Chmielewskiego, Grzegorza Fryca oraz bramkarza Janusza Cybulskiego. Chmielewski i Cybulski podjęli decyzję o powrocie do AZS. Fryc ma być wypożyczony do I-ligowego klubu z puławskich Azotów.

I to właśnie drużyna z Puław będzie pierwszym sparingpartnerem akademików. W drodze na AMP AZS planuje też mecz kontrolny z SPR Końskie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest