23 sierpnia 2007

Jak Start został Startem

Elbląski Klub Sportowy Start – tak nazywa się nowy klub, który przejął występujące w ekstraklasie elbląskie piłkarki ręczne. Dotychczasowy Klub Sportowy Start Elbląg nie został jeszcze zlikwidowany, ale jego dni są pewnie policzone – pisze „Dziennik Elbląski”.

Nowy Start przejął od swojego poprzednika zawodniczki, a także miejsce w kobiecej ekstraklasie. Zgodę na to wyraziły oba kluby i władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Skąd ta zmiana? Dotychczasowy Start od lat borykał się z poważnymi problemami finansowymi. Jeszcze dwa, trzy lata temu zdarzało się, że zawodniczki nie otrzymywały na czas pieniędzy za grę. Sytuacja poprawiła się na początku ubiegłego roku, od czasu kiedy zawodniczki zaczęły otrzymywać stypendia ufundowane przez władze Elbląga.

Nad klubem nadal ciążyły jednak długi z poprzednich lat. Wyjściem z tej sytuacji było stworzenie nowego klubu, który przejąłby dotychczasowy dorobek, ale nie zadłużenie.

W miniony wtorek odbyło się zebranie sprawozdawcze „starego" Startu. Oczekiwana decyzja o zamknięciu klubu nie zapadła. Dla „nowego" Startu nie ma to jednak większego znaczenia.

Elbląski Klub Sportowy Start powstał w czerwcu. Ma swoje logo, w którym znajduje się herb Elbląga. Prezesem został Andrzej Puławski. – 16 sierpnia podpisaliśmy porozumienie z dotychczasowym Startem, na mocy którego EKS przejął 20 zawodniczek występujących w ekstraklasie – wyjaśnia prezes Puławski. Doszło także do przekazania miejsca w ekstraklasie.

Trenerem drużyny jest nadal Andrzej Drużkowski. Kapitanem została Justyna Stelina.

Zawodniczki otrzymały dwa nowe komplety strojów z nazwiskami (wymóg związku). Trwają prace nad uruchomieniem oficjalnej strony internetowej klubu. Ma ruszyć jeszcze przed ligą. Andrzej Puławski jest pewien, że drużyna utrzyma się w ekstraklasie. – Patrząc, jak dziewczyny ciężko trenują, jestem dobrej myśli. Zdaję sobie sprawę, że w tym roku mistrzostwa Polski nie zdobędziemy, ale o utrzymanie jestem spokojny: w ekstraklasie są słabsze drużyny od nas. Średnia wieku w naszym zespole wynosi 22 lata. Mamy młody zespół z szansami na przyszłość.

W przyszłym roku obchody

Nowy klub zamierza w przyszłym roku zorganizować obchody 40-lecia kobiecej piłki ręcznej w Starcie -informuje Andrzej Puławski. 22 września 1968 roku piłkarki ręczne Startu Elbląg debiutowały w II lidze. Pokonały wtedy na wyjeździe MKS Dębie Szczecin 10:5 (7:0). Prezes EKS Start jest autorem obszernego opracowania obejmującego 40-letnią historię szczypiorniaka kobiecego w Elblągu. Mam nadzieję, że uda się ją wydać na przyszłoroczne obchody – mówi.

ZOBACZ TAKŻE:

Umarł klub, niech żyje klub

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest