23 sierpnia 2007

Budują mocną drużynę

Przed końcem ubiegłorocznych rozgrywek prezes AZS Politechniki Radomskiej Jacek Sobień zapowiedział budowanie silnego pierwszoligowego zespołu. I słowa dotrzymuje. W radomskim zespole trenuje pięciu nowych szczypiornistów – informuje „Gazeta Wyborcza – Radom”.

Jednak czy Rafał Ziętkowski, Damian Cupryś (obaj Wisła Sandomierz), Kamil Stegliński (Kiper Piotrków Trybunalski), Jarosław Sieczka (Azoty Puławy) i Aleksander Malinowski junior (syn trenera AZS) będą zawodnikami radomskiego zespołu, okaże się w najbliższych dniach. -Właśnie dziś po urlopie w klubie ma się pojawić prezes Jacek Sobień i wówczas będą finalizowane sprawy związane z nowymi zawodnikami -poinformował koordynator AZS Roman Trzmiel.

Na razie cała piątka bierze udział w zajęciach prowadzonych przez Aleksandra Malinowskiego i wyraża chęć gry w barwach Politechniki. Ponadto wszyscy wyżej wymienieni przebywali z zespołem na zgrupowaniu, które odbyło się w Bukowinie Tatrzańskiej. – Trenowaliśmy tam od 4 do 15 sierpnia. Główny nacisk kładliśmy na przygotowanie siłowe. Z tego względu dużo czasu przebywaliśmy na siłowni – powiedział asystent trenera Malinowskiego, Stanisław Hull.

W radomskim zespole pozostał najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu Artur Gryla, który miał oferty z klubów pierwszoligowych. Ponadto po rocznej przerwie treningi podjął bramkarz Karol Drabik. Z AZS-em rozstali się natomiast trzej zawodnicy. Wojciech Psuja nie wznowił treningów, a Marcin Domżalski i Kamil Wysocki powrócili do Płocka.

Obecnie radomianie trenują dwa razy dziennie. Tym razem mają już do dyspozycji piłki i przygotowują się do rozpoczynających się w najbliższy weekend akademickich mistrzostw Polski, które odbędą się w Łodzi. Będzie to pierwszy sprawdzian dla akademików przed rozpoczynająca się ligą. Rozgrywki, których start nastąpi w dniach 22-23 września, radomianie zainaugurują meczem z rezerwami Vive Kielce.

ZOBACZ TAKŻE:

Czekając na Nigeryjczyka

Idą na ekstraklasę

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest