28 sierpnia 2007

Komplet KSS-u na obozie.

Od czterech zwycięstw rozpoczęły cykl meczów sparingowych pierwszoligowe piłkarki ręczne KSS-u. Przebywające na obozie w Czchowie podopieczne Mariana Siewruka po raz pierwszy przerwały monotonię zajęć w sobotę, biorąc udział w turnieju w hali, w której goszczą – pisze „Gazeta Wyborcza – Kielce”.

KSS wygrał go, pokonując kolejno drugoligową Olimpię Nowy Sącz 21:13 (9: 10), beniaminka I ligi Kasię Olkusz 17:16 (13:7) i kolejną siódemkę z II ligi – Gościbię Sułkowice 20:11 (9:5). – Wyniki były sprawą drugorzędną, choć nawet w meczu z rywalem z I ligi prowadziliśmy już wysoko, bo 11:3. Skład został podzielony na trzy zespoły, które grały po 10-15 minut [mecze trwały nietypowo 2 x 23 min -przyp. red.].

Bardziej zależało nam na sprawdzeniu zawodniczek na określonych pozycjach i przećwiczeniu ustawień taktycznych – powiedział Marcin Janiszewski, kierownik KSS-u.

Kielczanki poradziły sobie także w normalnym czasie – w niedzielę w rewanżowym sparingu pokonały ponownie Olimpię w Nowym Sączu 24:16, prowadząc do prze rwy już 10:3.

W czwartek zespól Mariana Siewruka planuje zagrać w Kielcach z AZS-em Katowice.