30 sierpnia 2007

Absolutny debiutant

Łączpol Gdynia w ekstraklasie zagra po raz pierwszy w historii. Miał na to szansę już przed rokiem, ale wtedy, ze względów finansowych, działacze postanowili zrezygnować z występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz taka sytuacja nie miała już miejsca – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Co więcej, działacze nie zasypali gruszek w popiele i dokonali sporych wzmocnień. Drużynę poprowadzi nowy trener, którym został Grzegorz Gościński, w zeszłym sezonie prowadzący Łącznościowca Szczecin. Zastąpił na tym stanowisku Marię Bochińską, która będzie pełniła rolę drugiego trenera. Ze szkoleniowcem do Gdyni przeszły także cztery jego zeszłoroczne podopieczne. W Łączpolu w nowym sezonie występować będzie również Monika Stachowska z Dablexu AZS AWFiS Gdańsk, która zapowiada się na jedną z liderek zespołu.

Gdynianki w przedsezonowych sparingach prezentowały się nadzwyczaj obiecująco, wygrały m.in. turniej podczas obozu w Niemczech pokonując SA Hoecpingen, francuski Cercie Nimes, Borussię Dortmund, a piątą drużynę Bundesligi Frankfurt HC ograły 24:13.

 – W turniejach prezentujemy się zaskakująco dobrze -przyznaje Grzegorz Gościński. – Jednak staram się studzić emocje, bo wiadomo, że liga rządzi się swoimi prawami. Cel drużyny w nachodzącym sezonie to miejsce w pierwszej „8" po rundzie zasadniczej.

 – Zależy nam na tym, aby się spokojnie utrzymać. Drużyna to mieszanka młodości z rutyną i jestem przekonana, że dziewczyny bez większych problemów zajmą miejsce w środku tabeli – mówi Beata Kłusewicz, prezes klubu.

Nie tylko zmienił się skład zespołu, klasa rozgrywkowa, w której będzie występował, ale także miejsce rozgrywania spotkań. Łączpol przez najbliższy sezon będzie bowiem mecze w roli gospodarza rozgrywał w Rumi. A to dlatego, że Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji nie był w stanie zapewnić im obiektu do rozgrywania spotkań.

Pierwszy mecz sezonu piłkarki ręczne Łączpolu rozegrają 2 września. Na początek zmierzą się w Jeżerzycach ze Słupią Słupsk. A już w drugiej kolejce przed własną publicznością podejmą mistrzynie Polski, SPR Lublin. Wszystkie mecze w roli gospodarza Łączpol będzie rozgrywał w hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49. Wstęp wolny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest